Oranżeria zaprasza na "koszyk grzybiarza"

2021-08-18 09:05:12(ost. akt: 2021-08-18 09:09:11)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Fiedorowicz - botanik, mykolog zatrudniony w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody, na Wydziale Biologii i Biotechnologii, UWM w Olsztynie
W czasie wykładu zostaną przedstawione zarówno znane jak i mniej znane gatunki grzybów jadalnych oraz najczęściej spotykane i najbardziej trujące. Posłuchamy również o wartościach odżywczych i prozdrowotnych omawianych gatunków. Dowiemy się jak grzyby współpracują z drzewami oraz czy można mieć grzyby leśne w swoim ogrodzie.

Dr Grzegorz Fiedorowicz, botanik, mykolog zatrudniony w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody, na Wydziale Biologii i Biotechnologii, UWM w Olsztynie. Z wykształcenia nauczyciel, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Popularyzator wiedzy botanicznej i mykologicznej.

Zainteresowania naukowe: botanika, mykologia, mykosocjologia; udział i rola grzybów wielkoowocnikowych w zbiorowiskach roślinnych; gatunki zagrożone i chronione roślin i grzybów.

W Polsce możemy spotkać około 3600 gatunków grzybów wielkoowocnikowych! Wśród nich około 200-300 gatunków jest wykorzystywanych do celów kulinarnych, a jedynie 47 gatunków znalazło się na ministerialnym „Wykazie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych oraz środków spożywczych zawierających grzyby”.

19 sierpnia, godz.18:00.

Ważna informacja - obowiązuje rezerwacja!
Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl lub telefonicznie: 517 262 146.

Projekt Co wiecie o EKO ŚWIECIE jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5