Mobilny punkt szczepień w gminie

2021-08-05 08:00:00 (ost. akt: 2021-08-05 10:54:59)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Pixabay

Mieszkańcy gminy Lidzbark Warmiński, którzy jeszcze się nie zaszczepili przeciwko COVID-19, mogą to zrobić w niedzielę 15 sierpnia w Rogóżu. Mobilny punkt szczepień zostanie zorganizowany w świetlicy wiejskiej. Będzie działał od godz. 13.00.
W niedzielę 15 sierpnia br. mieszkańcy gminy Lidzbark Warmiński będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień w miejscowości Rogóż.
Będzie on działał od godz. 13.00 w świetlicy wiejskiej, a do dyspozycji mieszkańców będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.

— Liczymy, że przy okazji festynu rodzinnego, który odbywać się będzie w Rogóżu, mieszkańcy gminy skorzystają z takiej okazji i bezproblemowo, bez wcześniejszego umawiania się, odwiedzą punkt i się zaszczepią. Ja już się zaszczepiłem, dwiema dawkami. W listopadzie ubiegłego roku dosyć ciężko przechodziłem Covid-19. Po przebytej chorobie wystąpiły powikłania. Do sprawności zdrowotnej dochodziłem trzy miesiące. Natomiast powikłania po przebytej chorobie odczuwam do dziś. To był trudny czas dla mojej rodziny. Dlatego zachęcam nie tylko uczestników festynu i mieszkańców Rogóża, ale wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mieli wcześniej możliwości zaszczepienia się, bądź dopiero się zdecydowali – powiedział Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis.

Zgodnie ze statystykami na dzień 23 lipca br., które możemy obserwować pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin, gmina Lidzbark Warmiński jest na 99 miejscu w rankingu województwa warmińsko – mazurskiego, pod kątem liczby zaszczepionych osób.

Przynajmniej jedną dawką zaszczepionych jest 2.372 mieszkańców, zaś w pełni zaszczepionych jest 2.056 osób. Co daje 30,5% w pełni zaszczepionych mieszkańców gminy Lidzbark Warmiński.

Przypominamy, że nie musisz się rejestrować – wystarczy przyjechać 15 sierpnia br. do Rogóża, okazać dowód osobisty i się zaszczepić.

— Nie zwlekaj, zadbaj o swoje zdrowie i o zdrowie swoich bliskich — zachęca Urząd Gminy Lidzbark Warmiński.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5