Ważny odcinek DK51 zamknięty. Jak radzą sobie mieszkańcy? [SONDA]

2021-08-02 10:16:41 (ost. akt: 2021-08-02 10:46:32)

Autor zdjęcia: oko

Trwają prace przy remoncie ważnego odcinka drogi w Lidzbarku Warmińskim. Wyznaczono objazdy, ale to znacznie zwiększyło ruch w mieście. Co na to mieszkańcy?
Droga krajowa nr 51 jest drogą tranzytową. Dotrzemy nią do Bartoszyc i dalej do przejścia granicznego w Bezledach. Przecina ona Lidzbark Warmiński i prowadzi do Olsztyna. Jej zamknięcie i remont były niezbędne, ponieważ "osiadała" na odcinku przy Hotelu Krasicki.

Od dłuższego czasu widać było na niej pęknięcia z tendencją spadkową w kierunku fosy. Jest to w dużej mierze efekt pokonujących ją codziennie ciężkich samochodów dostawczych, tzw. tirów, które jeżdżą do Rosji. Drogę naprawiano wielokrotnie, ale były to remonty doraźne; tym razem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła wziąć się za remont kompleksowo.

Jak widać na załączonym zdjęciu, zdjęty został nie tylko asfalt - nowa będzie cała podstawa jezdni, niemal od poziomu fosy zamkowej.

Według informacji GDKiA zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do 31 grudnia 2021 roku. Czy to oznacza, że prace potrwają do końca roku? Niekoniecznie. Zdarza się, że inwestycje realizowane są szybciej, ale tego dowiemy się w przyszłości.

Remontowany odcinek Orła Białego jest ważny dla mieszkańców. Teraz ruch samochodów o masie całkowitej do 7 ton przekierowany został na ulice Wyszyńskiego/Plac Młyński i tam czasem dochodzi do niewielkich korków. Ciężkie samochody dostawcze muszą wybrać objazdy przez okoliczne miejscowości.

Objazdy spowodowały zwiększenie natężenia ruchu w całym mieście. Mieszkańcy są przyzwyczajeni do utrudnień komunikacyjnych, bo w mieście stale realizowanych jest wiele inwestycji drogowych, jak choćby kończący się niebawem remont ulicy Kruczej, ale nie brakuje głosów krytycznych, że takie prace powinny być realizowane poza sezonem letnim.

Jakie jest Wasze zdanie? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Czy remont DK51 powinien być realizowany latem?
pokaż wyniki »

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5