Czy wykorzystaliście już bon turystyczny? [SONDA]

2021-09-10 08:00:00 (ost. akt: 2021-09-10 08:47:33)
Koszt wakacyjnego wypoczynku może nas zaskoczyć...

Koszt wakacyjnego wypoczynku może nas zaskoczyć...

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

Lato się skończyło. Miejscowości turystyczne powoli pustoszeją, a wiele osób wciąż ma niewykorzystane bony turystyczne. Termin ich wykorzystania upływa wiosną przyszłego roku
Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. To 500 zł, które można wykorzystać na różne cele; od wynajęcia noclegu, basenu, czy transportu, do opłacenia animatorów czasu wolnego. Można nim płacić do końca marca 2022 roku, ale już słychać głosy, że część z beneficjentów może nie zdążyć tego zrobić. Miejsca, gdzie można płacić bonem turystycznym, są zazwyczaj bardziej obłożone niż te, które bonu nie uznają. Stanowi to problem dla tych, którzy chcą wykorzystać go w sezonie letnim.

- Byłam nad morzem z rodziną. Wcześniej dzwoniłam do kilkunastu miejsc z pytaniem o wolne pokoje, ale wszystko było zajęte. Chciałam płacić bonem, tyle, że nie mogłam. W końcu znaleźliśmy wolne pokoje, ale tam, gdzie bonu nie uznają. Urlop mi się skończył i nie wiem czy zdążę go (bon) wykorzystać – powiedziała Karolina.

Do tej pory wykorzystano jedynie jedną czwartą puli, która jest przewidziana do wydania w ramach bonu turystycznego - wynika z informacji, które Polskiej Agencji Prasowej przekazał resort rozwoju.

PAP zapytała Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii o możliwość przedłużenia terminu realizacji bonu. Odpowiedź nie była jednoznaczna: „prowadzimy analizy dotyczące wykorzystania bonów i ewentualnych możliwości wydłużenia terminu realizacji programu".

Bon turystyczny pomógł branży turystycznej szczególnie dotkniętej pandemią koronawirusa. Skorzystało z niego wiele rodzin, które w innej sytuacji nie mogłoby pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd. Z pewnością nie wszyscy zdążą wykorzystać przyznane środki z braku czasu lub możliwości realizacji bonu w swojej okolicy. Problem może stanowić czwarta fala pandemii, którą coraz lepiej widać w codziennych statystykach zakażeń podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, która może ograniczyć zakres usług oferowanych przez branżę turystyczną.

A czy Wy wykorzystaliście już swój bo? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

oko
Czy skorzystałeś z bonu turystycznego?
pokaż wyniki »

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5