Umowa na Pawilon Zdrowia podpisana

2021-07-20 11:53:01 (ost. akt: 2021-07-20 13:10:08)

Autor zdjęcia: um

Przed miesiącem oddano do użytku lidzbarskie tężnie, ale prace w tym miejscu przerwano tylko na chwilę. Dziś podpisano umowę na budowę tzw. Pawilonu Zdrowia, który jest drugim etapem budowy infrastruktury uzdrowiskowej.
Lidzbarskie tężnie są chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Wybudowało je Przedsiębiorstwo Transportowo - Sprzętowe Budownictwa "Pyzak", które wygrało przetarg na realizację również drugiego etapu budowy infrastruktury uzdrowiskowej. Dziś burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski podpisał umowę z przedstawicielem firmy Cezarym Pyzakiem.

– Bardzo się cieszę, że wykonawcą będzie ta sama lokalna firma, która wykonała tężnie. To była bardzo trudna i nietypowa inwestycja, ale wykonawca udowodnił, że nie boi się wyzwań, a efekt końcowy mówi sam za siebie – powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski.

Przedmiotem umowy jest budowa nad brzegiem tzw. żabiego stawu Pawilonu Zdrowia. Żabi staw także będzie oczyszczony i ponownie uzupełniony wodą. Miejsce to znajduje się w niedalekim sąsiedztwie tężni.

W Pawilonie Zdrowia będą znajdowały się urządzenia lecznicze, diagnostyczne i rehabilitacyjne, pomieszczenie do ćwiczeń, węzły higieniczno-sanitarne i socjalne, pomieszczenia socjalne i administracyjne, pomieszczenie małej tężni do aerozoloterapii i helioterapii, z pomieszczeniami do fizykoterapii i ćwiczeń rehabilitacyjnych, rekreacyjnymi, z pomieszczeniem groty solnej do krioterapii i aeroterapii.

Poszerzy to ofertę realizowanych w Lidzbarku Warmińskim zabiegów zdrowotnych. Warto wspomnieć, że w pobliżu tężni prywatny inwestor będzie budował zakład przyrodoleczniczy.

– Lidzbark Warmiński będzie uzdrowiskiem, a budowa Pawilonu Zdrowia jest kolejnym ważnym krokiem w tym kierunku. To jest dla naszego miasta ogromna szansa, żeby w tych trudnych czasach stać się miejscem znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów, co będzie miało istotne znaczenie gospodarcze. W zdrowie zawsze warto inwestować - podsumował burmistrz Wiśniowski.

Oprócz Pawilonu Zdrowia powstaną promenady z trasami do terenoterapii pieszej, rowerowy tor wysiłkowy, parkingi oraz mała architektura.

Koszt inwestycji wynosi blisko 17 mln zł z czego ponad 11 mln to dofinansowanie z RPO WiM 2014-2020.

ok


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5