Dziś w Lidzbarku Warmińskim Tour de Konstytucja

2021-07-20 10:35:31 (ost. akt: 2021-07-20 10:56:21)
Sędzia Paweł Juszczyszyn pojawi się dzisiaj w Lidzbarku Warmińskim

Sędzia Paweł Juszczyszyn pojawi się dzisiaj w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dzisiaj 20 lipca 2021 pod Wysoką Bramą w Lidzbarku Warmińskim o godz. 15.00 Tour de Konstytucja — pojawią się prawnicy, którzy będą odpowiadali na pytania związane z Konstytucją.
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie organizuje pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich z udziałem m.in. środowisk prawniczych Tour de Konstytucja.

Jak czytamy: "Celem tego wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej, a także edukacja każdego – bez względu na wiek.

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju, w sposób pokojowy – bez transparentów, bez udziału polityków, bez głoszenia sympatii w kierunku jakichkolwiek ugrupowań politycznych".

Podczas dwugodzinnego wydarzenia sędziowie ze Stowarzyszenia „Iustitia” i prokuratorzy ze Stowarzyszenia „Lex Super Omnia” będą m.in. rozmawiać o konstytucji z osobami, które będą chciały dowiedzieć się więcej o roli ustawy zasadniczej w państwie prawa.

W Lidzbarku Warmińskim spotkanie odbędzie się dzisiaj 20 lipca 2021 r (wtorek) o godz. 15.00 przy Wysokiej Bramie.

Wezmą w nim udział między innymi sędzia Paweł Juszczyszyn i prokurator Jarosław Onyszczuk oraz radcy prawni z Lidzbarka Warmińskiego.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5