Nasi strażacy w piątek i sobotę wyjeżdżali ponad 30 razy

2021-07-19 11:34:00 (ost. akt: 2021-07-19 11:46:52)

Autor zdjęcia: KP PSP Lidzbark Warmiński

Strażacy z powiatu lidzbarskiego 16 i 17 lipca br. kolejny raz walczyli m.in ze skutkami burz oraz nawałnic, które nawiedziły nasz region. Najbardziej ucierpiały gminy: Orneta, Lubomino i Lidzbark Warmiński. Były też dwa pożary w Ornecie.
Strażacy łącznie wyjeżdżali ponad 30 razy do zdarzeń związanych z przewróconymi wiatrołomami, lokalnymi podtopieniami i uszkodzonymi dachami. Były też dwa pożary w Ornecie.

W sobotę 17 lipca zapaliła się kuchnia w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki w Ornecie, natomiast w nocy przy ulicy Dolnej miał miejsce pożar pustostanu.

Na szczęście w obu tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Szybka reakcja i profesjonalna postawa strażaków pozwoliła na znaczne ograniczenia strat materialnych.

Dzień wcześniej - 16 lipca, w godzinach popołudniowych strażacy pracowali przy wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 513 na wysokości miejscowości Babiak.

Podróżująca 42-letnia kobieta utraciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Uderzyła w przepust i dachowała.

W wyniku poniesionych obrażeń została przetransportowana do najbliższego SOR przez obecny na miejscu zespół medyczny.

W Lubominie natomiast miała miejsce kolizja samochodu osobowego, którym podróżowały dwie osoby. Auto uderzyło w drzewo na drodze 507. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało.

W obu tych zdarzeniach drogi na czas prowadzonych działań były zablokowane.

Z piątku na sobotę strażacy zabezpieczali budynki mieszkalne przed zalaniem.

Struga Warmińska przepływająca przez Mingajny, po gwałtownych deszczach zaczęła przybierać. Poziom wody znacznie się podniósł wylewając się z koryta.

— Działania straży pożarnej polegały m.in. na wypompowywaniu wody z posesji, kontroli stanu wody oraz zabezpieczaniu budynków przed zalaniem wykonując wały wykonane z worku wypełnionych piachem — informuje mł.kpt.Damian Stankiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Do zdarzeń dysponowane był zastępy z JRG Lidzbark Warmiński, OSP Orneta, OSP Henrykowo OSP Mingajny, OSP Bażyny, OSP Lubomino, OSP Wilczkowo, OSP Runowo.
Walka ze skutkami załamania pogody trwała do późnych godzin.
Informacja KP PSP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5