Zawody strzeleckie w Lidzbarku Warmińskim z okazji... Bitwy pod Grunwaldem [ZDJĘCIA]

2021-07-19 08:54:23 (ost. akt: 2021-07-19 09:09:54)

Autor zdjęcia: Materiały Koła

Rocznica Bitwy pod Grunwaldem stała się pretekstem do kolejnych zawodów strzeleckich w Lidzbarku Warmińskim. Rywalizacja odbyła się w niedzielę 18 lipca na strzelnicy miejskiej przy ul. Olsztyńskiej.
W niedzielę 18 lipca 2021 r. Koło Strzeleckie LOK Warmiak w Lidzbarku Warmińskim zorganizowało Zawody Strzeleckie z okazji 611. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem.

— Szczęśliwie nie padało i nie było zbyt skwarno, więc strzelców zebrało się 28, startujących indywidualnie i drużynowo w konkurencji pistoletu centralnego zapłonu i karabinu bocznego zapłonu — relacjonuje Dariusz Wojczulanis z KS LOK Warmiak.

Poziom rywalizacji był wyrównany i wysoki, o pierwszym miejscu w konkurencji pistoletu rozstrzygnięto przez dodatkowe strzelanie.

WYNIKI

Pistolet sportowy centralnego zapłonu:

1. Emil Stołek - 95 pkt.
2. Tomasz Paluch - 95 pkt.
3. Robert Kownacki - 94 pkt.
4. Adam Jakubowski - 93 pkt.
5. Damian Wolszczak - 88 pkt.
6. Sebastian Leszczyński - 87 pkt.
7. Dariusz Brun - 86 pkt.
8. Wioletta Wolszczak - 83 pkt.
9. Wojciech Mazurek - 74 pkt.
10. Piotr Bilicki - 69 pkt.

Pistolet sportowy centralnego zapłonu poza konkursem:
1. Dariusz Wojczulanis - 90 pkt.

Odjechali przed ogłoszeniem wyników:
1. Bogdan Nakonieczny - 92 pkt.
2. Juliusz Paprocki - 91 pkt.
3. Radosław Sokołowski - 81 pkt.

Karabin sportowy bocznego zapłonu:
1. Sebastian Leszczyński - 71 pkt.
2. Dariusz Brun - 69 pkt.
3. Weronika Stapel - 67 pkt.
4. Piotr Bilicki - 60 pkt.
5. Adam Jakubowski - 55 pkt.
6. Jerzy Niewiński - 49 pkt.
7. Mateusz Stapel - 49 pkt.
8. Sebastian Leszczyński - 46 pkt.
9. Zuzanna Malinowska - 44 pkt.
10. Kinga Dryzelenko - 40 pkt.

Karabin sportowy bocznego zapłonu poza konkursem:
1. Dariusz Wojczulanis - 49 pkt.

Odjechali przed ogłoszeniem wyników:
1. Radosław Sokołowski - 61 pkt.
2. Bogdan Nakonieczny - 22 pkt.
3. Bartosz Paprocki - 19 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:
1. "GRE Lidzbark Warmiński" - Tomasz Paluch, Piotr Bilicki - 155 pkt.
2. "Om Om Om Team" - Weronika Stapel, Damian Wolszczak - 155 pkt.
3. "Zmutowane Herbatniki" - Sebastian Leszczyński, Wojciech Mazurek - 145 pkt.
4. "Smoki" - Sebastian Leszczyński, Robert Kownacki - 140 pkt.
5. "Szwagry" - Wioletta Wolszczak, Mateusz Stapel - 132 pkt.
6. "Zacięcie" - Zuzanna Malinowska, Dariusz Brun - 130 pkt.
7. "Stołki" - Julia Stołek, Emil Stołek - 115 pkt.
8. "Paprotki" - Bartosz Paprocki, Juliusz Paprocki - 110 pkt.
9. "Glotowo" - Bogdan Nakonieczny, Paweł Jurkiewicz - 64 pkt.
10. "Levi Posprzątaj Mi Pokój" - Julia Mikołap, Kinga Dryzelenko - 48 pkt.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5