O faunie naszych okolic opowie nam Paweł Ulaniuk

2021-07-06 10:07:40 (ost. akt: 2021-07-06 10:13:22)
Paweł Ulaniuk opowie o zwierzętach z naszego otoczenia

Paweł Ulaniuk opowie o zwierzętach z naszego otoczenia

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Oranżeria Kultury zaprasza już w ten czwartek - 8 lipca 2021 na spotkanie „Fauna naszych okolic” z Pawłem Ulaniukiem. Początek spotkania o godz. 19.00.
Paweł Ulaniuk to leśnik, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracuje w leśnictwie „Czarny Las” w Nadleśnictwie Bartoszyce.

Jest też fotografikiem, a nade wszystko miłośnikiem przyrody – przybliży nam sekretny świat fauny regionu Warmii. Opowie, ale i zaprezentuje uchwycony na fotografiach fascynujący świat natury.

W Oranżerii mieliśmy okazję oglądać wystawę fotografii Pawła „Ku chwale przyrody”, byliśmy na wycieczce po dawnych ogrodach biskupa Krasickiego. Tym razem poznamy fascynujący świat zwierząt.

Fotografia to jego hobby. Inspiruje się przyrodą, ale też historyczno-kulturowym dziedzictwem regionu Warmii i Mazur.

Według autora: „życiowe doświadczenie uczy szacunku i pokory do otaczającej rzeczywistości”. A rzeczywistość to świat, który składa się nie tylko z materii, ale i ducha. To wszystko jest źródłem jego fascynacji.

Fotografie Pawła zostały wyróżnione w wielu konkursach. Największym sukcesem było wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Unexpected viewing of Nature” w 2014 r. i zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych w USA w stanie Teksas.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja!
Bezpłatne zaproszenia i zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5