Rozpoczyna się kolejny etap konserwacji i restauracji lidzbarskiego zamku

2021-06-26 11:23:54(ost. akt: 2021-06-26 11:35:57)
Projekt „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce — etap trzeci" rozpoczął koncert zespołu Warsaw Harmony.

Projekt „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce — etap trzeci" rozpoczął koncert zespołu Warsaw Harmony.

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

„Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce” to nazwa projektu, którego trzeci etap właśnie uroczyście rozpoczęto.
W piątek 25 czerwca rozpoczęto uroczyście trzeci etap bardzo ważnego dla regionu Warmii i Mazur projektu pod nazwą „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce”.

Muzeum Warmii i Mazur oraz Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim na inaugurację zorganizowali w refektarzu lidzbarskiego zamku koncert zespołu Warsaw Harmony, który zagrał gościom utwory Antonio Vivaldiego.

Na inauguracji był też Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, który krótko przedstawił dotychczasowe realizacje projektowe w Lidzbarku Warmińskim oraz plany.

Przypomnijmy. W pierwszym etapie odnowiono polichromie w krużgankach. W drugim wykonano prace na zewnątrz, remontując dach zamku i elewacje.

W trzecim planowany jest remont mostu i mają być w pewnej części odtworzone ogrody biskupa Ignacego Krasickiego. Powstaną nowe ścieżki edukacyjne i komputerowa gra edukacyjna.

Muzeum Warmii i Mazur korzysta w tym celu z dofinansowania o wartości 2.411.000 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG, a także z dofinansowania o wartości 426.000 euro z funduszy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz funduszy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego pokrywających wkład własny beneficjenta.
lub

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5