Julia Piędziak zdobyła brązowy medal na Opolskim Festiwalu Skoków

2021-06-16 15:00:05(ost. akt: 2021-06-17 09:10:47)
Julia Piędziak medal odebrała z rąk Jacka Wszoły

Autor zdjęcia: album prywatny

Niedawno pisaliśmy o tym, że Julia Piędziak zajęła drugie miejsce w swojej kategorii na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS U18 i U20 w Lekkoatletyce. Zawodniczka LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński odnotowała kolejny sukces — brązowy medal na Opolskim Festiwalu Skoków.
Opolski Festiwal Skoków, to impreza prestiżowa, w której biorą udział najlepsi zawodnicy w skoku wzwyż w poszczególnych kategoriach wiekowych i to na nim 12 czerwca Julia Piędziak, zawodniczka LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński, zdobyła brązowy medal.

— Organizatorem imprezy, która odbywa się od 16 lat, są dwaj wspaniali skoczkowie wzwyż Janusz Trzepizur i mistrz olimpijski Jacek Wszoła — opowiada trener lidzbarskiej zawodniczki Andrzej Gieryszewski. — To właśnie z rąk Jacka Wszoły Julia odebrała swój brązowy medal. To było jej silne trzecie miejsce. Pobiła swój życiowy rekord skacząc 1,73 m.

Przypomnijmy. Od 4 do 6 czerwca odbywały się w Słubicach Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS U18 i U20 w Lekkoatletyce.

Julia Piędziak zdobyła na nich drugie miejsce w swojej kategorii U18 (junior młodszy) w skoku wzwyż.

Młodzi podopieczni Andrzeja Gieryszewskiego i Krzysztofa Januszczyka wzięli też udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lekkoatletyce 29 maja w Olsztynie, gdzie także odnotowali sukcesy. Zdobyli cztery medale, w tym trzy złote i jeden brązowy.

Julia Piędziak wywalczyła wówczas złoto, skacząc wzwyż 1,71 m. Dwa złote medale zdobył wówczas Kornel Motylewski.

Pierwszy w skoku w dal z wynikiem 6,30, drugi w biegu na sto metrów z czasem 11,53. Brązowy medal wywalczyła Gabriela Suska, rzutem oszczepem na 30 metrów.

Po swoich sukcesach Julia Piędziak została zaproszona na Opolski Festiwal Skoku Wzwyż, gdzie, jak wspomnieliśmy, zdobyła brązowy medal.

Teraz zawodnicy LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński przygotowują się do drugiej części sezonu.

Lidzbarska lekkoatletka 10 lipca wyjeżdża na obóz Kadry Polski do Spały, gdzie będzie się przygotowywała do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która się odbędzie pod koniec lipca.

Młoda lidzbarska lekkoatletka trenuje intensywnie od siedmiu lat. Jest uczennicą Liceum Katolickiego w Lidzbarku Warmińskim.