Pijany jeździł po wsi. Był agresywny. Na szczęście udało się zabrać mu kluczyki

2021-06-15 07:50:01(ost. akt: 2021-06-15 07:55:34)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu udało się wyeliminować z ruchu drogowego pijanego kierowcę i być może zapobiec w ten sposób tragedii. 29-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
W niedzielę, 13 czerwca około godziny 21:40 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym na terenie jednej z miejscowości w Gminie Lubomino. Na miejsce wysłano patrol, który zatrzymał podejrzanego.

Jak ustalono podczas rozmowy ze świadkami, mężczyzna jeździł po wsi pojazdem terenowym z dużą prędkością. Kiedy zatrzymał się przy budynku, udało się wyciągnąć mu kluczyki i wezwać policję. Mężczyzna był agresywny i próbował się wyrywać. Został przytrzymany do czasu przyjazdu mundurowych.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 29-letniego mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu organizmie. Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa, przesłuchali świadków. Teraz biegły na podstawie retrospekcji określi jaką wartość alkoholu miał kierujący w momencie kierowania.

Wkrótce za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego odpowie przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5