Słynny kierowca... znów zatrzymany

2021-06-14 11:16:01(ost. akt: 2021-06-14 11:37:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend dwukrotnie zatrzymano 19-letniego kierującego samochodem, który miał aktywne trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pisaliśmy o nim kilkakrotnie. Teraz za popełnione przestępstwo z art. 244 kk odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak widać zatrzymania i mandaty czasem nie przynoszą rezultatów, tak jak w przypadku młodego mężczyzny, który kierował samochodem mimo trzech zakazów. Tym razem o taryfie ulgowej może zapomnieć.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 12 czerwca około godziny 22 na ul. Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim. 19-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński kierował pojazdem marki Volkswagen Passat. Mężczyzna był znany policjantom. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma 3-krotny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach oraz dwa przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim, w tym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący był trzeźwy.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę, 13 czerwca około godziny 23 na ul. Mławskiej w Lidzbarku Warmińskim. Kierujący na miejsce wezwał osobę, której chciał przekazać pojazd, jednak okazało się, że mieszkaniec powiatu Bartoszyckiego jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Bartoszycach. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do komendy celem wykonania zdalszych czynności.

19-letni kierujący, który popełnił przestępstwo z art. 244 kk i nie zastosował się zakazu prowadzenia pojazdów w niedługim czasie odpowie przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

KPP/ok


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5