Pijany jechał skuterem. Okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

2021-06-11 08:21:55(ost. akt: 2021-06-11 08:29:42)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: BS

Policjanci patrolu interwencyjnego z Ornety interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który jechał skuterem w jednej z miejscowości na terenie gminy Orneta. Miał dwa promile. Zatrzymano go dzięki obywatelskiej postawie.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 10 czerwca. Około godziny 17.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Orneta „mężczyzna pod wpływem alkoholu jedzie na niebieskim skuterze” z określeniem miejsca, gdzie się teraz znajduje. Policjanci odnaleźli wskazany skuter oraz mężczyznę, który nim kierował. Silnik pojazdu był ciepły, co mogło wskazywać na niedawną jazdę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 55-letniego mężczyzny ponad dwa promile i wraz z kolejnym badaniem rosło. Nadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niedługim czasie 55-latek będzie się tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5