Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

2021-06-10 07:25:19(ost. akt: 2021-06-10 07:37:17)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu udało się zatrzymać kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 47-letni mężczyzna miał 3,4 promila alkoholu w organizmie.
We wtorek, 8 czerwca około godziny 22:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie, że pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu. Zgłaszający podał imię i nazwisko podejrzanego.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Po chwili odnaleźli zaparkowany pojazd pod jednym z domów na terenie Gminy Lidzbark Warmiński. Miał on ciepłą pokrywę silnika, co świadczy o niedawnym użytkowaniu pojazdu. W pobliżu miejsca zaparkowania policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zaprzeczał, aby to on kierował pojazdem, ale został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa, ustalili i przesłuchali świadków. Teraz biegły na podstawie retrospekcji określi jaką wartość alkoholu miał kierujący w momencie kierowania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kierowania w stanie nietrzeźwości dla 47-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński.

Wkrótce za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5