Policjanci podsumowali długi weekend

2021-06-07 08:33:51(ost. akt: 2021-06-07 09:23:43)

Autor zdjęcia: kpp

Jak zawsze podczas długiego weekendu policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu lidzbarskiego. Od środy doszło do kilku wypadków i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.
Do pierwszego zdarzenia doszło 2 czerwca około godziny 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 511 w okolicach miejscowości Redy. 19-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa, mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie, nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i aby uniknąć uderzenia w jego tył, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z pojazdem Land Rover. W wyniku zdarzenia kierujący oplem i 16-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitali. Pasażerka do Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, kierowca do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Kierujący byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia około godziny 14:50 w Kraszewie. Osobowe volvo uderzyło w 10-letniego rowerzystę. Jak wstępnie ustalono, chłopiec jadąc od strony Miłogórza w stronę Kraszewa próbował skręcić w boczną drogę w lewo. Zmieniając pas ruchu nie upewnił się czy manewr jest bezpieczny przez co doszło do zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka. 54-letni kierujący próbował wyminąć dziecko zjeżdżając do przydrożnego rowu, ale i tak doszło do zderzenia. W jego wyniku chłopiec doznał urazu nogi i został przewieziony do Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. 54-letni kierujący mieszkaniec Gminy Dobre Miasto był trzeźwy.

Do trzeciego zdarzenia doszło 5 czerwca około godziny 19:30 w okolicach miejscowości Blanki. Kobieta jadąca samochodem zauważyła leżącego na drodze mężczyznę z widocznym urazem głowy. Obok niego leżał rower. Mieszkanka powiatu bartoszyckiego zatrzymała pojazd, aby sprawdzić co się stało. Okazało się, iż podczas jazdy rowerzyście wybiegło na drogę zwierzę, co spowodowało, że się przewrócił. 46-letniego mężczyznę przewieziono do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Kierujący był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia doszło 6 czerwca około godziny 11:30 w okolicach Ignalina, na drodze wojewódzkiej nr 513. 25-letni kierujący pojazdem marki Suzuki Grand Vitara jadący z podpiętą przyczepką lekką zatrzymał się, bo chciał skręcić w lewo w boczną drogę. Jadąca za nim 51-letnia kierująca pojazdem Skoda Yeti nie zachowała należytej odległości i najechał na jego tył. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne w pojazdach. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Niestety weekend nie odbył się bez zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zdarzenia doszło 3 czerwca roku około godziny 21:30. W Ornecie na ul. Kwiatowej patrol prewencji zatrzymał 40-letniego mieszkańca Ornety, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po kontroli poszedł dalej pieszo, ukarany mandatem karnym.

Do drugiego zdarzenia doszło 4 czerwca około godziny 16:00 w okolicach miejscowości Drwęczno. 65-letni kierujący będący pod wpływem zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Na szczęście nic mu się nie stało. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 2,2 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do trzeciego zdarzenia doszło 6 czerwca roku około godziny 18:00. W Ornecie na ul. Morąskiej patrol prewencji zatrzymał 45-letniego mieszkańca Ornety, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po kontroli poszedł dalej pieszo, wzbogacony o mandat karny.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5