Zatrzymany z zarzutem posiadania narkotyków

2021-05-24 08:41:03 (ost. akt: 2021-05-24 08:45:42)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci z Zespołu Kryminalnego z Ornety, zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające w swoim mieszkaniu. 33-letni mieszkaniec Ornety usłyszał zarzuty, do których się przyznał. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
Policjanci z Zespołu Kryminalnego w Ornecie na co dzień monitorują środowisko osób mogących mieć związek z narkotykową przestępczością. Według ich ustaleń pewien 33-latek może posiadać zabronione substancje. Po dokładnej analizie zgromadzonych informacji nadszedł czas na zatrzymanie podejrzanego.

W czwartek, 20 maja funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania. Znaleziono tam ponad 11 gramów amfetaminy oraz 50 gramów nieznanej substancji, która trafi do szczegółowych badań do laboratorium kryminalistycznego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się do niego. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że:

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5