Samorządowcy uczcili święta majowe

2021-05-03 12:33:25 (ost. akt: 2021-05-04 08:10:08)

Autor zdjęcia: um

Tegoroczne święta majowe po raz kolejny odbyły się w reżimie sanitarnym. To już drugi rok, gdy w związku z pandemią zrezygnowano z organizacji hucznych obchodów i ograniczono się do złożenia kwiatów i uroczystej mszy świętej.
Uroczystości majowe rozpoczęły się już... w kwietniu. W czwartek, 29 kwietnia samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych spotkali się w Lidzbarku Warmińskim na Placu Wolności, gdzie poczet flagowy 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego dokonał podniesienia flagi państwowej na maszt.

Dziś, 3 maja w kościele św. Piotra i Pawła ks. Roman Chudzik odprawił uroczystą mszę świętą w intencji Narodu Polskiego. Po nabożeństwie Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj, Zastępca Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Tomasz Kołodziejczak i gospodarz Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski udali się na cmentarz komunalny, gdzie wraz z przedstawicielami samorządu i służb mundurowych, złożyli kwiaty pod pomnikiem w hołdzie poległym, pomordowanym i zamęczonym obrońcom Ojczyzny.

Uroczystości odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

1 maja obchodziliśmy Święto Pracy
2 maja to Święto Flagi Państwowej
3 maja rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja

oko


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5