Odbył się pierwszy lidzbarski turniej w bule [ZDJĘCIA]

2021-05-02 07:59:25 (ost. akt: 2021-05-02 08:27:40)
W sobotę odbył się pierwszy lidzbarski turniej w bule

W sobotę odbył się pierwszy lidzbarski turniej w bule

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Gra w bule ma w Lidzbarku Warmińskim swoich wielbicieli już od kilku lat. Od wiosny do jesieni bulodrom, który znajduje się na bulwarze nad Łyną jest wykorzystywany intensywnie. Jednak po raz pierwszy zorganizowano turniej. Okazją była "majówka".
Pogoda w sobotę 1 maja sprzyjała rywalizacji. W szranki stanęły cztery drużyny, głownie złożone z członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim.

Od tego kto zwyciężył była ważniejsza dobra zabawa. Rywalizacja ruszyła o godz. 13:00, zaraz po Pikniku Napoleońskim i sprawiła uczestnikom sporą frajdę.

Statuetki dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich uczestników zafundował główny organizatory turnieju — Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.

Przypomnijmy przy okazji. Miejsca stworzone do gry, czyli bulodromy, a są w Lidzbarku Warmińskim dwa. Powodzenie ma zwłaszcza to na Bulwarze nad Łyną, gdzie w sobotę odbywała się rywalizacja.

Drugi bulodrom jest przy ul. Polnej w obrębie obiektów rekreacyjno-sportowych.

Bule to tradycyjna gra francuska w szczególności popularna w południowej Francji (pięknej Prowansji). Jest uprawiana również w innych regionach i krajach.
lub


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5