Projekt: Aktywny powrót

2021-04-23 13:29:19 (ost. akt: 2021-04-23 13:36:15)

Autor zdjęcia: Wojciech

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim nauczyciele w ciekawy sposób powitają wracających po długiej przerwie uczniów. Przed budynkiem pojawiły się namalowanie na chodniku… plansze do gier ruchowych.
Projekt „Aktywny powrót” zrodził się kilka tygodni temu w głowie pani Katarzyny Sosnowskiej podczas przeglądania materiałów do integracji sensorycznej. Skrzyknęła swoje koleżanki z pracy Emilię Mejkę i Monikę Bartczak, opracowały plan, chwyciły za farby i zabrały się do roboty. Musiały włożyć wiele czasu i wysiłku, aby na chodniku przed szkołą pojawiły się atrakcyjne plansze do gier. W wykonaniu trudnych rysunków pomagał im pan Waldemar Aleksandrowicz.

- Naszym głównym celem było zachęcenie dzieci, aby spróbowały odzyskać sprawność fizyczną po tak długim okresie siedzenia przed komputerem w domu – mówi pani Monika. – Chciałyśmy też przypomnieć im dawny zwyczaj grania w klasy .

Postanowiły spopularyzować tę grę w ciekawej formie. Na placyku przed wejściem pojawiły się zatem kolorowe żabki, biedronki, chmurki, motylki i pszczółka. – W czasie przerw zamiast biegać po korytarzach lub podpierać ściany uczniowie mogą wyjść przed budynek i w zorganizowany sposób zażyć ruchu na świeżym powietrzu – uważa pani Kasia.

- W ten sposób zamierzamy przywitać dzieci, które wracają do szkoły po tak długiej nieobecności w jej murach – przyznaje pani Monika. – Pragniemy pokazać, iż nie tylko dzieci stęskniły się za nami, ale szkoła za nimi również.

Niebanalna inicjatywa nauczycielek spotkała się z życzliwym przyjęciem pani dyrektor Elżbiety Aleksandowicz, która nie tylko przyklasnęła pomysłowi, ale też zdobyła fundusze na jego realizację.

Wojciech KarolonekTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5