Jechał rowerem mając 2 promile

2021-04-07 07:50:45 (ost. akt: 2021-04-07 07:56:17)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Po takiej ilości alkoholu w organizmie trudno jest utrzymać równowagę na nogach, ale nie przeszkodziło to 38-latkowi jechać na rowerze. Policjanci nie przeprowadziliby kontroli, gdyby rowerzysta miał na sobie maseczkę.
Wczoraj, 6 kwietnia około godziny 15:30 policjanci ruchu drogowego nadzorowali ruchu kołowy w Kraszewie. Zauważyli 38-letniego mężczyznę, który jadąc rowerem nie zastosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas kontroli drogowej okazało, że to nie jedyne jego przewinienie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński do domu wrócił pieszo "bogatszy" o dwa mandaty karne. Rower przekazano wskazanej osobie.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP/oko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5