Byli poszukiwani. Wpadli, bo nie nosili maseczek

2021-04-06 13:28:54 (ost. akt: 2021-04-06 13:40:18)

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci interweniują wobec osób, które nie zakrywają ust i nosa i w ten sposób lekceważą obowiązujące przepisy. W świąteczny weekend zatrzymano do kontroli dwie osoby, które jak się okazało, były poszukiwane przez sąd.
Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych z przeciwdziałaniem pandemii. Szczególną uwagę zwracają na stosowanie środków ochrony, jak np. noszenia maseczek. Niestety, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Do pierwszego zdarzenia doszło 2 kwietnia około godziny 17:00 na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim. Policjanci interweniowali wobec osoby, która nie zastosowała się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim do odbycia kary zastępczej aresztu w zamian za nieuiszczoną grzywnę.

Do drugiego zdarzenia doszło 4 kwietnia około godziny 20:00 na ul. Wyszyńskiego w Lidzbarku Warmińskim. 38-latek nie zakrywał ust i nosa, był też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.

Tylko od piątku 2 kwietnia policjanci podjęli ponad 100 interwencji na terenie powiatu lidzbarskiego wobec osób niestosujących się do zarządzonych przez rząd obostrzeń.

KPP/oko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5