Jechał bez maseczki. Okazało się, że jest pijany

2021-04-01 07:24:19 (ost. akt: 2021-04-01 07:30:53)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Prowadzenie każdego pojazdu, w tym roweru, będąc pod wpływem alkoholu jest surowo karane. Przekonał się o tym mieszkaniec Ornety, który zwrócił uwagę mundurowych, bo nie zakrywał nosa i ust.
Zdarzenie miało miejsce 30 marca około godziny 17:00 na ul. Olszyńskiej w Ornecie. Mundurowi zatrzymali do kontroli 40-letniego mężczyznę jadącego rowerem, który nie przestrzegał obowiązku zasłaniania nosa i ust. Podczas kontroli okazało się, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ornecianin do domu wrócił pieszo, wcześniej dostając dwa mandaty.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5