OSP Orneta na pierwszym miejscu. Henrykowo na drugim

2021-03-25 11:13:58 (ost. akt: 2021-03-25 11:25:31)

Autor zdjęcia: Materiały OSP Orneta

Trwa plebiscyt na Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej na Warmii i Mazurach. W powiecie lidzbarskim najwięcej głosów ma w tej chwili (25 marca godz. 11:00) OSP Orneta. Tuż za nią uplasowało się Henrykowo, a na trzecim miejscu jest Runowo.
Plebiscyt rozpoczął się 5 marca 2021, a jego zakończenie zaplanowano na 22 kwietnia 2021 r.

Tytuły zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym” oraz Najpopularniejsza OSP poza KSRG.

Jest więc jeszcze sporo czasu do finału, dlatego może się wiele zdarzyć. Zwłaszcza, że niewiele głosów różni OSP Orneta i OSP Henrykowo.

O tym jak bardzo ważna jest Ochotnicza Straż Pożarna nikogo nie trzeba przekonywać. Nic więc dziwnego, że nasz doroczny plebiscyt cieszy się powodzeniem.

To za jego pomocą mieszkańcy pokazują, że doceniają pracę strażaków - ochotników. To często oni są najbliżej i najszybciej docierają na miejsce pożaru, czy wypadku.

Warto pamiętać, że nie tylko ratują nasze życie, zdrowie, czy dobytek, ale też na co dzień są grupą wspierającą mieszkańców. Bez nich nie odbyłaby się żadna wiejska impreza — jarmarki, czy zawody sportowe.

Wiemy też, że nie kończą swojej pomocy po ugaszeniu pożaru. Często organizują zbiórki, czy pomoc w odbudowie spalonych domostw.

To oni także pierwsi oddają honorowo krew i zbierają charytatywnie pieniądze na chorych, niepełnosprawnych mieszkańców swoich miejscowości, szczególnie dla tych najmłodszych.

Przypominamy. Głosowanie już trwa. Zakończy się 22 kwietnia 2021 r. o godz. 23:59:59.

Regulamin: kliknij tutaj


RANKING POWIATOWY

RANKING REGIONALNY


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5