Zbliża się Olympia Fight Night 2

2021-04-14 09:05:00 (ost. akt: 2021-04-14 09:19:41)
24 kwietnia odbędzie się charytatywna gala MMA, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dwóch młodych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Początkowo miała odbyć się w marcu, ale z powodu pandemii termin został przełożony.
"Walczymy razem dla dobra dzieciaków" to hasło pod którym odbędzie się gala charytatywna organizowana przez Lidzbarski Klub Sportów Walki Olympia wspólnie z Fundacją Rozwoju Społecznego "Nad Symsarną" i Stowarzyszeniem „Promyk”. Zebrane podczas niej środki przekazane będą na pomoc dla Sebastiana i Krzysia. Od 15 marca otwarte są dwie skarbonki on-line, gdzie można wesprzeć młodych chłopców z Lidzbarka Warmińskiego.

Olympia Fight Night 2 odbędzie się online, więc każdy będzie mógł wziąć w niej udział. Na ringu zobaczymy zawodników z całego kraju.

- Podczas gali walczyć będą zawodnicy z naszego klubu, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Morąga, Tczewa. Są to jedne z najlepszych i największych klubów w Polsce, takich jak Arachion czy Silesiam Cage Club - powiedział organizator, trener Olympii Dawid Czarniawski.

Skąd pomysł zorganizowania gali?

- W obecnych czasach i w obliczu tego co aktualnie się dzieje funkcjonowanie naszego klubu jest bardzo ograniczone, a co za tym idzie sytuacja finansowa klubu jest bardzo słaba. Mamy własną prywatna salę, więc trzeba ją opłacać, utrzymać i zadbać, aby była bezpieczna dla użytkowników. Bez pomocy innych ludzi nie byłoby to możliwe. Już wcześniej mieliśmy pomysł żeby coś takiego zorganizować i dać coś od siebie. Odwdzięczyć się za pomoc którą dano nam - powiedział Dawid Czarniawski.

Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj i Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Transmisję z gali będzie można oglądać w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 17.00 na profilu Facebook "Olympii".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5