Pięściarze dzieciom, czyli Olympia Fight Night 2

2021-03-15 07:47:31 (ost. akt: 2021-03-15 09:03:26)
27 marca odbędzie się charytatywna gala MMA, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dwóch młodych mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Impreza odbędzie się on-line.
"Walczymy razem dla dobra dzieciaków" to hasło pod którym odbędzie się gala charytatywna organizowana przez Lidzbarski Klub Sportów Walki Olympia wspólnie z Fundacją Rozwoju Społecznego "Nad Symsarną" i Stowarzyszeniem „Promyk”. Zebrane podczas niej środki przekazane będą na pomoc dla Sebastiana i Krzysia. Już od dziś, 15 marca otwarte będą dwie skarbonki on-line, gdzie będzie można wesprzeć młodych chłopców z Lidzbarka Warmińskiego.

Na profilu Facebook Lidzbarskiego Klubu Sportów Walki "Olympia", ruszyły licytacje sportowych gadżetów. Rozpoczęła je licytacja rękawic z autografem Mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk, które już osiągnęły wartość 500 zł (licytacja potrwa do piątku, 19 marca).

Olympia Fight Night 2 odbędzie się online, więc każdy będzie mógł wziąć w niej udział. Na ringu zobaczymy zawodników z całego kraju.

- Podczas gali walczyć będą zawodnicy z naszego klubu, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Morąga, Tczewa. Są to jedne z najlepszych i największych klubów w Polsce, takich jak Arachion czy Silesiam Cage Club - powiedział organizator, trener Olympii Dawid Czarniawski.

Skąd pomysł zorganizowania gali?

- W obecnych czasach i w obliczu tego co aktualnie się dzieje funkcjonowanie naszego klubu jest bardzo ograniczone, a co za tym idzie sytuacja finansowa klubu jest bardzo słaba. Mamy własną prywatna salę, więc trzeba ją opłacać, utrzymać i zadbać, aby była bezpieczna dla użytkowników. Bez pomocy innych ludzi nie byłoby to możliwe. Już wcześniej mieliśmy pomysł żeby coś takiego zorganizować i dać coś od siebie. Odwdzięczyć się za pomoc którą dano nam - powiedział Dawid Czarniawski.

Transmisję z gali będzie można oglądać w sobotę, 27 marca o godzinie 17.00 na profilu Facebook "Olympii".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5