Wypadek w Redach. Kierowca w ciężkim stanie

2021-03-05 20:45:48 (ost. akt: 2021-03-05 22:22:18)

Autor zdjęcia: mł.kpt. Damian Stankiewicz

Pod Redami prowadzący skodę octavia, wyprzedzając peugeota, uderzył w BMW. Auto wypadło z drogi, uderzając w przydrożne drzewo. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany do olsztyńskiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
— Kierujący skodą octavia na prostym odcinku drogi, rozpoczynając manewr wyprzedzania peugeota, nie upewnił się i uderzył w wyprzedzające go wcześniej BMW. W wyniku czego, kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył czołowo w przydrożne drzewo — relacjonuje mł. kpt. Damian Stankiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Siła uderzenia spowodowała duże deformacje w karoserii pojazdu, uniemożliwiając swobodne wyjście z wraku.

Poszkodowany doznał licznych urazów m.in. złamania otwartego lewego i prawego uda. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń i nie wymagali hospitalizacji.

— Informacja o wypadku na drodze wojewódzkiej 511 wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim w piątek 5 marca po godzinie 11:19 — kontynuuje mł. kpt. Damian Stankiewicz. — Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponował trzy zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojeździe, ustabilizowaniu pojazdu, wykonaniu dostępy przy użyciu narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy w wydobyciu poszkodowanego i transporcie mężczyzny do karetki.

Kierowca, będący w ciężkim stanie, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Urazowego w Olsztynie.
Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5