Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania chorego mężczyzny. Wezwano śmigłowiec

2021-02-18 08:55:05 (ost. akt: 2021-02-18 09:02:40)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Damian Stankiewicz

Wczoraj 17 lutego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do chorego mężczyzny, który przebywał w izolacji. Ponieważ nie dawał znaku od 16 lutego, następnego dnia strażacy sforsowali drzwi do jego mieszkania i wezwali pogotowie. Ostatecznie zdecydowano, że chory zostanie przewieziony autem.
— 17 lutego br. zastęp z lidzbarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej został zadysponowany przed godziną 11:00 do otwarcia mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Świętochowskiego — relacjonuje mł.kpt. Damian Stankiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Z uzyskanych informacji wynikało, że starszy mężczyzna, przebywający na izolacji domowej, nie dawał znaku życia od dnia wczorajszego.

Na miejscu był również zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

— Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do lokalu, wyrządzając możliwie jak najmniejsze szkody w mieniu — kontynuuje rzecznik lidzbarskich strażaków. — Po rozpoznaniu ustalono, że jedyną możliwością jest sforsowanie antywłamaniowych drzwi.

Po kilkuminutowej „walce” z drzwiami udało się je strażakom otworzyć.
Wewnątrz znajdował się mężczyzna, który wymagał hospitalizacji.

— Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala drogą kołową — kończy mł.kpt. Damian Stankiewicz.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5