Potrzebna pomoc pogorzelcom z Kierwin

2021-02-19 09:00:00 (ost. akt: 2021-02-19 09:17:07)

Autor zdjęcia: materiały KP PSP

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dramatycznym pożarze w Kierwinach, w wyniku którego sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową. Straciła także niemal wszystko, łącznie z odzieżą. Mieszkańcy zorganizowali zrzutkę i pomoc pogorzelcom.
Z pomocą ruszyli przede wszystkim strażacy ochotnicy z OSP Kiwity oraz Fundacja "Opiekun". Razem zorganizowali zbiórkę funduszy, żeby pomóc poszkodowanym w tym tragicznym pożarze. Zbiórka potrwa do 22 lutego 2021. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanej rodzinie.

Jest też akcja na zarzutka.pl zorganizowana przez przyjaciół poszkodowanej rodziny.
Przypomnijmy. 8 lutego o godz. 5:20 rano lidzbarscy strażacy zostali zawiadomieni o pożarze dachu w Kierwinach, w gminie Kiwity.

— Kiedy przyjechali na miejsce, palił się dach budynku mieszkalnego, dwukondygnacyjnego oraz stojącego przy nim budynku gospodarczego — relacjonował mł.kpt. Damian Stankiewicz, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Lidzbarku Warmińskim.

Sześciorgu mieszkańcom, w tym dwojgu dzieciom, udało się uciec przed ogniem. W akcji ratowniczej uczestniczą strażacy ochotnicy z OSP Kiwity i Żegoty oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce pożaru przybył wójt gminy Wiesław Tkaczuk, który zapewnił pogorzelcom ciepłe napoje i posiłki. Poszkodowani trafili do rodzin Konitach. Nie mogą jednak wrócić do swojego domu, bo ten nie nadaje się do zamieszkania.

Stracili wszystko. Z domu wybiegli w samych pidżamach i tylko to im pozostało. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej stara się pomóc, ale to niewielkie środki, stąd akcje pomocowe przyjaciół rodziny oraz druhów OSP.

Każdy kto chciałby wesprzeć poszkodowana rodzinę, może wpłacić datki na konto fundacji "Opiekun" nr 38 1090 1463 0000 0000 7201 4378 z dopiskiem Kierwiny.

lub2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5