Zimą zakładajmy zimówki!

2021-02-10 07:24:38 (ost. akt: 2021-02-10 07:32:45)

Autor zdjęcia: kpp

Wczoraj około 13:00 w okolicach ronda Kombatantów Rzeczypospolitej w Lidzbarku Warmińskim doszło do kolizji samochodu osobowego z karetką pogotowia. Winny był kierowca skody, który wpadł w poślizg. Do zdarzenia najprawdopodobniej by nie doszło, gdyby miał zimowe opony.
24-letni kierujący pojazdem marki Skoda Superb jadąc ulicą Lipową w kierunku skrzyżowania, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą karetką pogotowia. Skoda miała napęd na 4 koła, który pomogłyby wyjść z opresji, ale niestety nie udało się to na letnich oponach. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy! Jeżeli jeszcze nie zmieniliśmy opon z letnich na zimowe, to powinniśmy to zrobić jak najszybciej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników dróg.

Używanie letnich opon podczas mrozów i dużego zaśnieżeniach jest bardzo niebezpieczne, a hamowanie mało efektywne. Droga nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów przy jeździe z prędkością 50 km/h.

Źródło: KPP/olo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wanda Harań #3060415 11 lut 2021 12:02

    To nie tylko wina kierowcy. Jechałam tą drogą skrzyzowanie oblodzone, nie odśnieżone. Takich miejsc jest w Lidzbarku więcej np skręt na Jeziorany. Wyglada tak jakby plugi tylko po prostej odśnieżaly a krzyżowki są pomijane i ani się je nie posypuje ani nie odśnieża pozostawiając dla kierowców taką pułapkę. Jednemu uda się wychamowac a drugiemu nie .

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5