Kradł i sprzedał towar w innym mieście

2021-02-08 09:20:47 (ost. akt: 2021-02-08 09:42:21)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzież narzędzi i materiałów budowlanych. Towar odzyskano, a sprawcy grozi 5 lat więzienia.
W poniedziałek, 1 lutego do dyżurnego lidzbarskiej policji zgłosił się pokrzywdzony i zawiadomił o kradzieży narzędzi i materiałów budowlanych ze sklepu na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Wartość strat wyniosła 1200 zł. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody przestępstwa.

Mundurowi ustalili sprawcę i w czwartek, 4 lutego doszło do jego zatrzymania w jednym z mieszkań na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Podczas przeszukania odnaleziono skradziony towar, a nawet więcej niż zgłoszono w zawiadomieniu. 50-latek przyznał się, że dopuścił się kradzieży w tym sklepie dwukrotnie, w krótkich odstępach czasu. Pokrzywdzony nawet o tym fakcie nie wiedział. Jak ustalono, część towaru z zawiadomienia zdążył sprzedać w lombardzie w innym mieście, ale udało się je odzyskać. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Wkrótce za popełnione przestępstwo trafi przed sąd. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

olo/kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5