Od jutra czynne muzeum w lidzbarskim zamku, od dzisiaj izby pamięci i galerie

2021-02-01 10:31:19(ost. akt: 2021-02-01 10:47:13)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Przypominamy, że dzisiaj otwierają się muzea i galerie. Tak więc także Muzeum Warmińskie w Zamku Biskupów Warmińskich. Zaprasza od jutra — 2 lutego 2021.
Otwarcie dla zwiedzających od wtorku 2 lutego, bo poniedziałki to dni wewnętrzne lidzbarskiego muzeum. Warto przy okazji wspomnieć, że w powiecie lidzbarskim mamy też galerie i izby pamięci.

Tak jest np. w Stoczku Klasztornym, gdzie więziony był Kardynał Stefan Wyszyński, czy w ratuszu orneckim, w którym także są zbiory muzealne.

W Ornecie funkcjonuje też interesująca Galera Nova, przy ul. Ratuszowej. I ją będzie można od dzisiaj odwiedzać, a warto.

Wracając do naszego Pomnika Historii — lidzbarskiego zamku, siedziby biskupów warmińskich, to jego pracownicy zapraszają gości od wtorku do niedzieli, oprócz czwartków i poniedziałków, w godzinach 9.00 - 16.00.

Oczywiście w reżimie sanitarnym.

Przypominają też, że: "W zamku lidzbarskim do obejrzenia, oprócz znakomitej architektury, sklepień, zespołu gotyckich polichromii, kaplicy zamkowej jest kilkanaście wystaw — od dawnej broni, przez rzeźbę gotycką, rzemiosło artystyczne (naczynia, meble), malarstwo dawne i współczesne.

Dla pierwszych zwiedzających, bo bardzo za Wami tęsknimy, przygotujemy niespodzianki!" - zachęcają.
lub

[media]677095[media]

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5