Kolejne inwestycje w Szpitalu Powiatowym

2021-01-29 08:28:59 (ost. akt: 2021-01-29 08:29:53)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: powiat lidzbarski

W szpitalu powiatowym w Lidzbarku Warmińskim zakończony został kolejny etap prac związanych z poprawą stanu technicznego budynku, polegający na izolacji i wzmocnieniu jego ścian zewnętrznych. Zakres wykonanych robót w roku 2020 obejmował wykonanie odwodnienia terenu wokół budynku poprzez wybudowanie całkowicie nowej instalacji sanitarnej odprowadzającej wody opadowe z dachu budynku jak i terenu wokół szpitala.
Wykonano izolacje ścian piwnicznych oraz wzmocnienie ścian fundamentowych, które były niezbędne do zaadaptowania pomieszczeń dla nowo powstających gabinetów lekarskich, a także dla nowo powstałej pracowni tomografii komputerowej wraz z zapleczem. Rozpoczęto także modernizację i adaptację terenu wokół szpitala, w wyniku której wykonano wymianę nawierzchni istniejącej na nową z kostki brukowej na odcinku dojazdu do izby przyjęć oraz pracowni tomografii komputerowej, a także wykonano nowe miejsca parkingowe z uwzględnieniem miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wymienione prace są w trakcie realizacji i sukcesywnie dążymy w kierunku ich ukończenia. Obecna sytuacja nie sprzyja prowadzeniu inwestycji ale mimo to, staramy się aby każda z nich wykonywana była zgodnie z zaleceniami, na wysokim poziomie i możliwie krótkim terminie.
Wartość wykonanych do tej pory prac obejmujących budynek szpitalny i znajdujący się wokół niego teren wyniosła ok. 347924,64 zł.

– W ostatnich latach siedziby jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego poddawane są remontom zyskując estetyczny wygląd ale przede wszystkim wpływa to w dużej mierze na bezpieczeństwo czy też oszczędności w zużyciu energii. W miarę możliwości finansowych dokonujemy zakupu różnego rodzaju niezbędnego sprzętu zapewniając komfort codziennej pracy i obsługi interesantów – mówi Starosta Lidzbarski Jan Harhaj.

Powiat Lidzbarski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5