8-latka potrącona na Zamkowej

2021-01-25 08:49:04 (ost. akt: 2021-01-25 09:17:55)

Autor zdjęcia: kpp

Dziś rano doszło do wypadku na drodze krajowej nr 51 w Lidzbarku Warmińskim. Dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię potrącił kierowca golfa. Z obrażeniami ciała została przetransportowana do olsztyńskiego szpitala.
Do zdarzenia doszło około godziny 07:30 w okolicach ul. Zamkowej w Lidzbarku Warmińskim. Jak wstępnie ustalono, 26-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf, jadąc od strony ulicy Orła Białego w kierunku ul. Mławskiej, najechał na przechodzące przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, 8-letnie dziecko. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ulic Zamkowa z ul. Zieloną.

8-letnia dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kierujący był trzeźwy.

Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

W ostatnim czasie na drogach w różnych częściach województwa warmińsko-mazurskiego z powodu leżącego śniegu i ujemnej temperatury jest bardzo ślisko. Miejscami może występować lód na drogach. Poruszając się pojazdami pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na jezdni, gdyż to właśnie tego typu naruszenia przepisów są najczęstszą przyczyną wypadków w okresie zimowym.

KPP

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ziom #3048712 | 213.5.*.* 25 sty 2021 18:26

  poniżej któregoś komentarza zamieściłem swoje spojrzenie na całą tą sytuację i teraz chciałbym to rozszerzyć: Witam wszystkich, na wstępie chciałbym życzyć dziecku szybkiego powrotu do zdrowia, a kierowcy o ile: 1. Był trzeźwy! (mam tu na myśli wolny od alkoholu i środków odurzających bo pewnie nasi stróże prawa to sprawdzili), 2. Auto było sprawne, a mianowicie chodzi mi o układ hamulcowy i było wolne od jakiś defektów, …szybkiego powrotu do zdrowia (psychicznego) bo zapewne cierpi. Na fb pojawił się komentarz o przebudowie skrzyżowania i również jestem tego samego zdania tylko ja osobiście widzę to jako rondo z wcześniejszymi lekkimi wypustkami tzw. spowalniaczami. Nie chodzi mi tu o jakieś wielkie wyspy jak ma to w przy ul Spółdzielców tylko jakieś małe progi zwalniające plus znaki ostrzegawcze, typu A-17. Wówczas możemy połączyć schody przy fosie do tych schodów przy tzw. starym internacie na Zielonej robiąc w tym miejscu pasy, a prędkość kierowców jadących od strony UG będzie już niższa. W tej sytuacji ważna jest decyzja przede wszystkim GDDKiA bo pewnie oni odpowiadają za ten odcinek drogi. P.S. Na fb widziałem komentarze młodych osób, które nie mając dzieci twierdzą, iż dziecko nie powinno samo chodzić do szkoły w tym wieku itp. itd. Może i macie rację, ale przede wszystkim zapytajcie się swoich rodziców jak oni podróżowali do swoich szkół? Otóż nie musicie pytać już Wam odp., sami chodzili nawet, gdy mieszkali na wsiach i musieli dochodzić do szkół parę km nikt wówczas nie dbał o te dzieci IIIII Dlatego nie możecie ganić za to rodziców w obecnych czasach bo ludzie teraz pracują i to pracują dużo dłużej niż kiedyś, aby mogli temu swojemu dziecku jakiś byt zapewnić, ale wówczas to jest zły rodzić bo powinien być w domu i żyć z tzw. socjala jak większość społeczeństwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Obywatwl #3048694 | 5.173.*.* 25 sty 2021 18:02

   A gdzie była matką tej dziewczynki że wpadła pod auto

   Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. trzymaj sie #3048668 | 37.248.*.* 25 sty 2021 17:28

    zdrowia :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   2. Henia #3048444 | 37.248.*.* 25 sty 2021 14:01

    Ale moi drodzy tam jedzie się tylko 40

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. gato #3048416 | 78.159.*.* 25 sty 2021 13:30

     Czy szanowana redakcja moglaby w koncu zablokowac mozliwosc komentowania pod artukałami tj.wypadki itp. ?? Dlaczego w ogole dajecie sie tu uzewnętrzniac tej bandzie opinionistow i pseudo-ekspertow z wersalki lub fotela ..Gdy dzieje sie komus krzywda to doslownie ch..j obchodzi nas co jakis januszek lub grazynka ktorzy maja zerową wiedze w danym temacie sądza w tej kwesti. Sami eksperci w tym kraju. Jedyne co oni maja to za duzo czasu..

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (11)
     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5