Kolizja pod Rogiedlami. Nissan uderzył w mercedesa

2021-01-08 13:44:51 (ost. akt: 2021-01-08 13:58:36)

Autor zdjęcia: materiały KP PSP

Na skrzyżowaniu pod Rogiedlami doszło wczoraj do kolizji drogowej. Prowadzony przez 19-latka nissan uderzył w tył mercedesa. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Wczoraj - 7 stycznia po godzinie 13:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na wysokości zjazdu do miejscowości Rogiele na drodze wojewódzkiej nr 507.

— Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo–gaśniczej oraz zastęp OSP Lubomino oraz Wilczkowo — informuje mł.kpt.Damian Stankiewicz z KP PSP Lidzbark Warmiński. — Po przybyciu na miejsce podmiotów KSRG i dokonaniu rozpoznania, zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu.

Jak się okazało, kierujący nissanem 19 letni mężczyzna, podróżujący trasą Dobre Miasto – Orneta, na wysokości skrzyżowania do miejscowości Rogiedle, uderzył w tył mercedesa, który wyjechał z drogi podporządkowanej.

— W pojeździe podróżowały dwie osoby w średnim wieku — kontynuuje mł.kpt.Damian Stankiewicz. — Na miejscu obecny był zespół medyczny, który przebadał wszystkich uczestników kolizji, podejmując decyzje o pozostawieniu ich na miejscu zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych. Ruch w miejscu prowadzonych działań ratowniczych, odbywał się wahadłowo.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5