Rowerzysta recydywista trzeci raz zatrzymany za jazdę pod wpływem

2020-12-16 08:45:38 (ost. akt: 2020-12-16 08:59:38)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GN

Mandaty karne nie powstrzymały mieszkańca Ornety od jazdy rowerem w stanie upojenia alkoholowego. Tylko w ciągu miesiąca trzykrotnie został zatrzymany, a sumując odczyty alkomatu miał w ponad 10 promili. Innego pijanego rowerzystę zatrzymano Runowie.
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Choć pijany rowerzysta największe zagrożenie stwarza dla siebie, jest traktowany jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego.

Tylko w ciągu niecałego miesiąca 36-letni mieszkaniec Ornety trzykrotnie został zatrzymany za jazdę na dopingu procentowym.

Do pierwszego zdarzenia doszło 22 listopada o godz. 01:55 w Ornecie na ul. Dąbrowskiego. Przeprowadzone badanie wykazało 3,30 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło 11 grudnia o godz. 21:50 w Ornecie na ul. Popiełuszki. Przeprowadzone badanie wykazało 3,40 promila alkoholu w organizmie.

Do trzeciego zdarzenia doszło 13 grudnia o godz. 17:20 w Ornecie na ul. Aleja Wojska Polskiego. Przeprowadzone badanie wykazało 3,49 promila alkoholu w orgazmie.

36-letni mieszkaniec Ornety został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

14 grudnia zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W niedługim czasie będzie się on tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem,

W poniedziałek, 14 grudnia około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicach miejscowości Runowo, policjanci zatrzymali kolejnego pijanego rowerzystę.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 24-latka dało wynik ponad 1,76 promila alkoholu w organizmie.

Po zakończonej kontroli, mężczyzna w dalsza drogę poszedł pieszo. Rower został przekazany osobie wskazanej. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5000 zł do 100 000 zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od 10 tys. zł.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5