"Czwórka" oddała hołd swojemu patronowi

2020-10-28 10:28:57 (ost. akt: 2020-10-28 10:29:21)

Autor zdjęcia: Wojciech

16 października br. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim obchodziła Dzień Patrona – Jana Pawła II. Uczniowie i pracownicy szkoły odświętnie ubrani złożyli w tym dniu szczególny hołd Papieżowi Polakowi.
Uczniowie w tygodniach poprzedzających czas wspomnień pamiętnego październikowego dnia w 1978 roku przygotowali prace na Warmiński Konkurs Plastyczny „Totus Tuus. Spotkania z Maryją Jana Pawła II”. Dzieci i młodzież wykonały wiele ciekawych ilustracji spośród których wybrano kilka, które przejdą do dalszego etapu. Prace plastyczne zawisły na wystawie poświęconej naszemu Wielkiemu Rodakowi.

Wyróżniono ilustracje następujących uczniów:
Maja Drążewska, kl. II A
Zuzanna Godlewska, kl. II B
Gabriela Łatacz, kl. III B
Piotr Borkowski, kl. III B
Natalia Daniluk, kl. IV B
Milena Miłoszowska, kl. VI B
Zuzanna Żamejć, kl. VII C
Kateryna Hurina, kl. VIII A

W piątek cała szkoła przybrała odświętny wystrój. Członkowie społeczności szkolnej przyszli ubrani w stroje galowe, w holu obok sztandaru stanął obraz z wizerunkiem Świętego, przy którym każdy chciał się choć na chwilę zatrzymać, a na gazetkach pojawiły się wspomnienia z życia Karola Wojtyły.

Należy jednak nadmienić, iż dla uczniów lidzbarskiej „czwórki” postać ich Patrona to już historia. Urodzili się w znacznej większości już po jego śmierci. Jednak uobecnienie go w pamięci dzieci i młodzieży to znacząca zasługa pań katechetek pracujących w szkole: Iwony Moniuszko i Emilii Mejki. Podczas lekcji religii przenosiły one uczniów w czasy jego narodzin w Wadowicach, przez bolesne doświadczenia młodego aktora, później kapłana – biskupa, kardynała, aż po wybór na Głowę Kościoła. Ich trud sprawił, że Papież Polak zyskał nowych młodych przyjaciół.

- Niech pokój i dobro, jakie niósł sobą Nasz Patron towarzyszą nam zawsze w codziennym życiu! – życzyły wszystkim organizatorki tego pięknego październikowego dnia.

Wojciech Karolonek


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alanya #3027549 | 88.156.*.* 25 gru 2020 16:45

    Japa 2 obrońca pedofilii. Czas zmienić patrona

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5