Policjantka odwiedziła Zespół Szkół w Kiwitach

2020-10-03 16:49:30(ost. akt: 2020-10-03 17:03:12)

Autor zdjęcia: materiały szkoły

Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim spotkał się z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Kiwitach. Spotkania te odbyły się przy okazji policyjnych działań „Bezpieczna droga do szkoły”.
Jak czytamy na stronie internetowej ZS w Kiwitach: "Policjantka poruszyła sprawy bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, w busie, omówiła korzyści wynikające z przestrzegania zasad przechodzenia przez jezdnię, poruszania się poboczem, noszenia odblasków, posiadania kasku rowerowego.

Wyjaśniła kwestie braku szacunku do drugiego człowieka — przepychanki, wyzwiska... sprawiające ból i przykrość, a w konsekwencji mogą doprowadzić do tragedii.

Ten wyjątkowy gość zrobił duże wrażenie. Historie, które przytaczała były konkretne i trafiały do dzieci.

Uczniowie doskonale odpowiadali na wszystkie pytania funkcjonariuszki policji. Mieli też do niej swoje — niekoniecznie związane z tematyką zajęć, np.: jaką broń nosi przy sobie? Ile lat służy w policji? Jeden uczeń poprosił nawet panią o autograf.

Kto wie, może wśród nich jest przyszły policjant lub policjantka? Tymczasem funkcjonariuszka zaprosiła do odwiedzin Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, gdzie chętnie pokaże zainteresowanym pracę policjantów i tzw. „dołek”."

Spotkania odbyły się w środę (tj. 30.09.2020 r.) Tematy policjanci dobrali do wieku dzieci i ich problemów związanych z bezpieczeństwem w realu i w sieci. Nie ominięto ciągle aktualnego zagrożenia COVID19.
lub


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5