Bezpieczeństwo to podstawa!

2020-09-23 08:50:29 (ost. akt: 2020-09-23 09:05:54)

Autor zdjęcia: kpp

Dzieci z Przedszkola działającego przy Szkole Podstawowej nr1 w Lidzbarku Warmińskim miały niezwykłych gości. Odwiedzili je policjanci, którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze i odpowiadali na nieraz bardzo trudne pytania.
Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 21 września. Policjanci z lidzbarskiej komendy regularnie odwiedzają przedszkola i szkoły, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i swojej pracy. Wśród najmłodszych dzieci największy nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo na drodze.

Funkcjonariusze pokazywali jak przy pomocy specjalnej maty imitującej pasy drogowe, bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Najmłodsi dowiedzieli się również jak bezpiecznie bawić się na podwórku, jak zachować się w sytuacji z nieznajomą osobą oraz jak należy reagować w sytuacji spotkania z agresywnym zwierzęciem.

Dzieci zadawały wiele pytań, ale również odpowiadały na liczne pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, wykazując się w tym zakresie dużą wiedzą.

Profilaktyka od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom, których można uniknąć.

Źródło: KPP


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5