Darmowa energia w Twoim zasięgu z SUNtrio Fotowoltaika

2020-09-17 09:44:32 (ost. akt: 2020-09-17 09:46:40)   Artykuł sponsorowany
Chcesz być eko, a jednocześnie zaoszczędzić trochę pieniędzy? Postaw na fotowoltaikę! Panele słoneczne są coraz popularniejsze i można je coraz częściej zauważyć na i przy domach. Może więc pora, by dowiedzieć się o nich czegoś więcej..?
Czym i jak wyprodukować własny prąd

Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytanie: czym jest fotowoltaika?

— Najprościej mówiąc, jest to zespół elementów, który tworzy system do produkcji prądu na własny użytek. W skład instalacji wchodzą: panele fotowoltaiczne, system montażowy, okablowanie, inwerter oraz licznik dwubiegunowy. Głównym zadaniem systemu jest pozyskiwanie energii ze słońca i przetwarzanie jej na energię elektryczną — mówi Igor Sokołowski z firmy SUNtrio z Lidzbarka Warmińskiego.
Instalacja działa w taki sposób, że pobiera energię słoneczną do wykorzystania na bieżąco lub do zmagazynowania i wykorzystania w późniejszym czasie.
Elektrownia projektowana jest tak w taki sposób aby nie dokupować więcej energii elektrycznej od operatora. Panele fotowoltaiczne instalowane są na dachu budynku lub na gruncie. Całość podłączona jest przewodem solarnym, wpiętym do inwertera (inaczej: falownika). Zamienia on wytworzony z promieniowania słonecznego prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci.Własna energia to same korzyści

Zalet posiadania instalacji fotowoltaicznej jest wiele. Co prawda nie zastąpi nam ona prądu otrzymywanego z firmy energetycznej, ale znacząco może zredukować rachunek za niego.
Energią uzyskaną z paneli fotowoltaicznych może być zasilane w naszym domu praktycznie każde urządzenie. Coraz więcej osób decyduje się też na ogrzewanie elektryczne z wykorzystaniem folii grzewczych zasilanych fotowoltaiką. — Do wybudowania instalacji nie trzeba też pozwolenia budowlanego i żadnych koncesji. Warunkiem jest jednak montaż zestawu o mocy nieprzekraczającej 50 kWp (średnia instalacja "domowa" to ok. 4-8 kWp) — mówi Krystian Wojego z firmy SUNtrio. Fotowoltaika nie jest też głośna. Jedynym elementem instalacji, który wytwarza dźwięk jest inwerter. Jest on jednak słyszalny jedynie przy samym urządzeniu, a w skali głośności porównywalny jest do ludzkiego szeptu.


Fotowoltaika to inwestycja w przyszłość i dbałość o środowisko
Panele fotowoltaiczne to także inwestycja na lata, a zwykle instalacja zwraca się średnio w ciągu 5-8 lat. Producent daje gwarancję modułom i inwerterom od 10 do 20 lat na wady ukryte oraz 25 lat na spadek liniowy mocy, ale po tym czasie panel będzie działał nadal na ponad 80% swojej mocy. Pamiętajmy też, że jeśli zdecydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych, ich zakup oraz montaż możemy później odliczyć sobie od podatku. Maksymalna kwota to nawet 53 tys. zł.

Także obsługa naszej domowej instalacji nie będzie przysparzała problemów, gdyż działa ona bezobsługowo, więc nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Wyjątkiem są tutaj awarie modułów, które zdarzają się jednak bardzo rzadko oraz czyszczenie paneli fotowoltaicznych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prąd produkuje się jednak bez konieczności ingerencji. Większość systemów fotowoltaicznych posiada wbudowany moduł komunikacyjny (najczęściej jest to Wi-Fi). Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej, a tym samym — ilość zaoszczędzonego prądu.


OZE dla przedsiębiorców - dotacje, leasingi i oszczędności
Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie dla firm i zainteresowanie przedsiębiorców instalacjami słonecznymi jest duże. Pomaga w tym nowelizacja ustawy o OZE i coraz wyższe ceny energii, które wymuszają na przedsiębiorcach szukanie alternatywy. Najważniejszą zaletą fotowoltaiki jest to, że przedsiębiorca notuje zyski praktycznie od samego początku. Dobrym rozwiązaniem jest leasing. Przez kilka pierwszych lat firma płaci raty leasingu, ale te pokrywane są z dotychczasowych rachunków za prąd i z tego względu przedsiębiorca nie odczuwa różnicy, a raty leasingu można wrzucać w koszty działalności gospodarczej i z tego względu płacić niższe podatki.


Od złożenia wniosku po montaż, skutecznie i bezpiecznie
Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, trzeba będzie mimo wszystko załatwić trochę formalności, np. kredyt w banku (niektóre mają specjalne, preferencyjne oferty na montaż paneli). Śmiało możesz jednak zwrócić się o pomoc do firmy SUNtrio z siedzibą w Lidzbarku Warmińskim a biurem w Olsztynie. Jej załoga sprawnie poprowadzi cię przez cały proces zakładania instalacji fotowoltaicznej od złożenia wniosku do programu „Mój prąd” po montaż instalacji, a odwiedzając stronę internetową www.suntrio.pl znajdziesz odpowiedzi na wiele najczęściej zadawanych pytań odnośnie paneli słonecznych.

https://www.suntrio.pl/


SUNTrio
pl. Wolności 11
Lidzbark Warmiński

ul. Lubelska 36
Olsztyn
tel.698 200 139


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5