Wystawa obrazów Mariusza Kałdowskiego już otwarta

2020-09-11 09:36:17 (ost. akt: 2020-09-12 14:20:21)
Mariusz Kałdowski i prowadząca wernisaż Aleksandra Górecka-Ostrowska

Mariusz Kałdowski i prowadząca wernisaż Aleksandra Górecka-Ostrowska

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Mariusz Kałdowski to artysta malarz, który kilka lat temu zamieszkał w Ornecie. Jego obrazy można od wczoraj - 10 września oglądać w galerii sztuki Hotelu Krasicki.
Na wernisaż z uwagi na pandemię mogła w czwartek wieczorem przybyć określona liczba osób, więc trzeba było wcześniej zarezerwować miejsce.

Nie zraziło to jednak wielbicieli malarstwa i w pełni wykorzystano możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Na szczęście nadal można oglądać obrazy Mariusza Kałdowskiego na ścianach Hotelu Krasicki, oczywiście stosując się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Warto to zrobić.

Warto przypomnieć, że Mariusz Kałdowski urodził w 1962 w Polsce. W 1987 roku ukończył studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest malarzem, rysownikiem i grafikiem. Miał ponad 300 wystaw.

W latach 1996 – 2014 mieszkał, tworzył i wystawiał w Wielkiej Brytanii. Od 2002 — 2013 był artystą rezydentem w londyńskim Regent Parku, a od 2009 roku pracuje z brytyjskim powiernictwem narodowym National Trust, jako ich artysta malarz na region południowo-wschodniej Anglii. Namalował także cykl reprezentacyjnych ogrodów Północnej Walii.

Jego artystyczne odzwierciedlanie natury było wiele razy wyróżniane, w tym pierwsze miejsce i nagroda redaktora The Artist Magazine w 2006, jak i nagrody ufundowane przez Windsor & Newton, Pro Arte, Caran D’ache i Royal Talens i inne. W 2006 dostał główną nagrodę od zrzeszenia „Free Painters and Sculptors” imienia Nina Hosali, a w 2000 roku nagrodę za „Najlepiej uchwycony duch Holland Parku”.

W angielskich galeriach, z którymi współpracuje od lat był parokrotnie wybieranym artystą roku.

— Od lat szukam motywów dla moich obrazów takich, gdzie dominuje proste, oczywiste piękno — mówi artysta. — Najczęściej odnajduję je w otaczającej nas przyrodzie.

I to właśnie piękno przyrody można teraz podziwiać na obrazach otwartej w czwartek wystawie. Wstęp wolny.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5