Rogóż zbiera nakrętki dla Ksawerego
2020-09-16 11:00:00(ost. akt: 2020-09-16 11:33:02)
Od 1 sierpnia trwa w Rogóżu zbiórka nakrętek na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni dwuletniego Ksawerego Rynkiewicza. — W pięć tygodni zebraliśmy blisko 300 kilogramów nakrętek — mówi Marcin Grobelny, który tę akcję koordynuje.
Akcje zbierania plastikowych nakrętek i korków to obecnie jedna z najpopularniejszych form pomocy innym. Kiedy nie ma możliwości wzięcia udziału w kwestach, koncertach, zbiórkach i innych tego typu podobnych inicjatywach charytatywnych, to właśnie tak można nieść pomoc.
Sołectwo Rogóż postanowiło wesprzeć zbiórkę zorganizowaną na rzecz dwuletniego Ksawerego Rynkiewicz z Bartoszyc, chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Chłopiec musi zebrać blisko 10 milionów złotych, aby móc przejść terapię genową, która może uratować mu życie.
1 sierpnia w Rogóżu ruszyła zbiórka plastikowych nakrętek właśnie na ten cel. Jej organizatorzy ogłosili ją między innymi na portalach społecznościowych i tradycyjną "pocztą pantoflową".
— W pięć tygodni zebraliśmy blisko 300 kilogramów nakrętek — mówi Marcin Grobelny z Rogóża, koordynujący akcję. — Niestety czas biegnie nieubłaganie i zostało nam niewiele czasu do końca naszej zbiórki. Liczymy, że uda nam się przez ten czas zebrać jeszcze kilka dużych worków nakrętek.
Jak pomóc?
Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki i przekazać je do jednego z punktów skupów (w Bartoszycach nakrętki dla Ksawerego zdawać można m.in. w firnie Stal-Gaz na ul. Kętrzyńskiej) lub skontaktować się telefonicznie z Marcinem Grobelnym (kom. 500-186-668) i umówić się na ich odbiór.
Dlaczego warto zbierać i przekazywać nakrętki plastikowe?
— nie ponosi się żadnych kosztów,
— dbamy w ten sposób o ekologię (korki zrobione są z czystego polimeru - PET, który można wtórnie wykorzystać do produkcji kolejnych nakrętek, opakowań, rur PCW),
— nie ponosi się żadnych kosztów,
— dbamy w ten sposób o ekologię (korki zrobione są z czystego polimeru - PET, który można wtórnie wykorzystać do produkcji kolejnych nakrętek, opakowań, rur PCW),
— aspekt finansowy — 1 kilogram korków (czyli około 400-450 sztuk) kosztuje w skupie od 0,70 gr do 1,2 złotego, — uczestnicząc w tego typu akcjach pomagamy potrzebującym.
Jak się okazuje Ksawery do ósmego miesiąca rozwijał się prawidłowo. Niestety z czasem było coraz gorzej i w końcu dramatyczna diagnoza — rdzeniowy zanik mięśni. Choroba straszna i prowadząca do nieuchronnej śmierci. Dlatego mieszkańcy Rogóża postanowili pomóc chłopcu i jego rodzinie akcją zbierania nakrętek. Czasu zostało niewiele, bo oficjalnie zbiórka pieniędzy kończy się już 18 września.
Koordynatorem akcji jest Marcin Grobelny
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez