"Szlak Świętej Warmii" zaprezentowano w lidzbarskim zamku [ZDJĘCIA]

2020-08-20 12:00:00 (ost. akt: 2020-08-20 14:57:26)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Dzisiaj 20 sierpnia w wielkim refektarzu lidzbarskiego zamku inicjatorzy regionalnego projektu promocyjnego "Szlak Świętej Warmii" zaprezentowali przewodnik turystyczno-pielgrzymkowy.
Uczestników powitali starostowie — lidzbarski Jan Harhaj, braniewski Karol Motyka i olsztyński Andrzej Abako, który opowiedział genezę projektu "Szlak Świętej Warmii".

— Ja i moi koledzy starostwie postanowiliśmy pokazać, że Warmia to jest region, który zasługuje na uznanie, że jest wyjątkowy — mówił Andrzej Abako.

Wspomniał, że to właśnie na Warmii znajduje się 80 procent zabytków naszego województwa i że ten region może się pochwalić niezwykłym bogactwem wydarzeń historycznych.

Lidzbarska konferencja służyła prezentacji przewodnika turystyczno-pielgrzymkowego pt. "Szlak Świętej Warmii", którego redaktorem jest Krzysztof Szalkiewicz i to on był głównym prelegentem na tym spotkaniu.

Przybliżył nie tylko przewodnik, ale też cały projekt i przedstawił partnerów oraz patronów. Jednak najważniejszym punktem była sama prezentacja przewodnika turystyczno-pielgrzymkowego.

Książkę otwiera rys historyczny Warmii. W spisie treści znajdziemy 16 "stacji" — miejsc, którymi "Szlak Świętej Warmii" prowadzi z ich opisami.

Nie zabrakło na nim takich znanych i często odwiedzanych miejsc, jak Olsztyn, Święta Lipka, Reszel, Frombork, Pieniężno, czy Lidzbark Warmiński, ale są też mniej znane, a niezwykle piękne i z bogatą historią, takie jak Krosno, czy jeszcze bardziej zapomniany, ale urokliwy Chwalęcin.

Książka zawiera także kalendarium i opis warmińskich szlaków turystycznych. Barwne fotografie do tej wyjątkowej publikacji wykonał Witold Mierzejewski.

Uczestnicy konferencji otrzymali nie tylko przewodnik, ale też inne gadżety, w tym mapę Szlaku Świętej Warmii i przewodnik na płycie CD-MP3.

Z uwagi na stan pandemii, konferencja miała kameralny charakter. Spotkanie podsumowujące efekty projektu zaplanowano na 4 czerwca 2021 roku.
Patronat honorowy nad projektem objął arcybiskup Józef Górzyński.
lubKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sanatorium #2962237 | 193.243.*.* 21 sie 2020 08:29

    Zróbcie ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia na dawnych nasypach kolejowych. Mając gotowe szlaki komunikacyjne niewielkim kosztem, można realnie zrobić coś dla turystów. Lidzbark- Górowo, Lidzbark -Bisztynek, Lidzbark-Jeziorany, Poprawić ścieżkę do Ornety (zlikwidować ten objazd). Na ścieżce do Stoczka w Sarnowie, jacyś idioci postawili świetlicę wiejską, przerywając ciąg ścieżki, ręce opadają.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5