Aura tylko trochę przeszkodziła

2020-06-08 11:34:06(ost. akt: 2020-06-08 12:40:02)
W minioną sobotę, 6 czerwca na lidzbarskiej fosie odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza Jacka Wiśniowskiego. Pierwotnie miały odbyć się w piątek, ale zaraz po losowaniu stanowisk spadł rzęsisty deszcz i podjęto decyzję o przełożeniu zawodów.
W rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież do 16 roku życia. Oczywiście w towarzystwie rodziców lub opiekunów, którzy mogli pomagać, ale nie mogli wędkować. Do zawodów stanęło w sumie 18 dzieci.

Imprezę otworzył Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski wraz z Dariuszem Wasielą, kierownikiem nadzoru Wodnego Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Lidzbarku Warmińskim i Piotrem Zalewskim, kierownikiem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.

W piątkowe popołudnie, zaraz po wylosowaniu stanowisk, lunął deszcz i organizator przełożył zawody na następny dzień, na godzinę 8 rano. Zjawiła się większość osób, które były dzień wcześniej, zjawiło się też kilka nowych. Wędkowanie zakończyło się po godzinie 10-tej.

Zwycięzcą zawodów została dziesięcioletnia Wiktoria Pietrak, tuż za nią uplasował się Jakub Waleńciuk 8 lat, a na miejscu trzecim Wiktor Piotrowicz 11 lat. Największą rybą zawodów był okoń o wadze 0,32 kg, którego wyłowił Piotr Michalik. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pięcioletni Patryk Małachowski. Oprócz statuetek dla zwycięzców, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i wędkarskie upominki.

Sędzią głównym zawodów był Józef Łukian.

Organizatorem zawodów był OSiR.

oko
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5