Bezrobocie będzie niestety większe

2020-04-09 09:00:00 (ost. akt: 2020-04-09 09:41:55)
Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W marcu tego roku Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim nie odnotował jeszcze znacznego wzrostu bezrobocia w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Jednak już dzisiaj wiadomo, że liczba ta poszybuje w górę już w kwietniu.
W lidzbarskim PUP zarejestrowało się 211 osób, ale w lutym liczba bezrobotnych w powiecie lidzbarskim wynosiła 1825, a w marcu 1835, więc bezrobotnych jest więcej tylko o 10 osób. Jednak urzędnicy nie wykluczają pogorszenia sytuacji na lokalnym rynku pracy i możliwości utraty pracy przez wiele osób.
Do lidzbarskiego urzędu zgłaszają się pojedynczy pracodawcy, którzy rozważają konieczność zwolnień zatrudnionych pracowników. Podjęcie ostatecznej decyzji uzależniają od wejścia w życie nowych instrumentów wsparcia, które wprowadzić ma tzw. tarcza antykryzysowa.

— Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim, biorąc pod uwagę realne zagrożenie wzrostu bezrobocia gwarantuje wszystkim swoim klientom załatwianie spraw i odpowiada na potrzeby osób, które utracą pracę i chcą się zarejestrować się w urzędzie pracy i uzyskać m.in. tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego, czy też prawo do zasiłku — twierdzi Bożena Romasz, dyrektor lidzbarskiego PUP. — W przeciwieństwie do wielu urzędów pracy w kraju Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim, poza obsługą elektroniczną, daje także możliwość załatwienia spraw w swojej siedzibie.

Urząd przyjmuje klientów przez specjalnie do tego wyznaczone „okienko”, ponadto w przedsionku przygotowane jest stanowisko do wypełnienia dokumentów.
— Pomimo szeroko rozwiniętej akcji informacyjnej w prasie i mediach zdarzały się niestety przypadki prób rejestracji osób bezpośrednio po powrocie z zagranicy w siedzibie urzędu, pomimo obowiązku kwarantanny domowej, które próbowały zataić ten fakt — kontynuuje dyrektor Bożena Romasz. — Przypominamy, że osoby przebywające na kwarantannie domowej, mogą zarejestrować się elektronicznie. Z takiej możliwości w marcu według stanu na 27 marca 2020 ze 173 osób rejestrujących się skorzystały jedynie 23 osoby.

Wszystkie osoby, które chcą się zarejestrować w Urzędzie mogą wybrać jedną z trzech możliwości:
— Osoby, które mają dostęp do internetu i nie chcą oczekiwać w kolejce mogą zarejestrować się elektronicznie na stronie internetowej www.praca.gov.pl
Filmiki instruktażowe dostępne są na facebooku Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim.
— Osoby, które nie mają możliwości elektronicznej rejestracji proszone są o pobranie dokumentów do rejestracji w okienku i wypełnienie ich w domu
a następnie zwrócenie ich wraz z kompletem dokumentów (świadectwa pracy itp.) do siedziby Urzędu.
— Osoby, które nie chcą skorzystać z wymienionych powyżej możliwości, zmuszone są oczekiwać w kolejce z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dla klientów jak i pracowników Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim preferuje załatwianie spraw w formie elektronicznej lub telefonicznej bez konieczności osobistego stawiennictwa. Natomiast bezpośrednia obsługa odbywa się w godz. od 7.00 do 12.00.
Szczegółowe informacje w godz. od 7.00 do 15.00
Pod numerami tel: 89 524 98 10 — sekretariat ul. Dębowa 8, Lidzbark Warmiński, 89 524 98 43 — rejestracja ul. Dębowa 8, Lidzbark Warmiński, 89 524 98 55 — rejestracja ul. Dworca 4, Punkt Filialny Orneta.

Ewa LubińskaGazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Heja...heja...i do przodu... #2909301 | 94.254.*.* 20 kwi 2020 17:11

  Znając mentalność Polaków wielu pracodawców przyklaśnie na kolejne dotkliwe dla pracowników zmiany ale też wielu pracowników z pokorą  zgodzi się ns mie  w tym chciało by się powiedzieć demokratycznym państwie gdzie równość, prawość i konstytucyjne prawa to dobro powszechne. Nie ma co się łudzić, że w Polsce będzie dobrze, bo nigdy nie było. Zmienić to może młode pokolenie o ile zawalczy w końcu o swoje jak zrobili to młodzi podczas okupacji pełni nadziei, wiary i wartości za jakie gotowi byli zginąć. Dziś nikt nie musi umierać ale gdyby tak wartosciowi ludzie tak mocno i tak szczerze dziś zawalczyli o Polskę i swoją przyszłość... bo to o ich przyszłość chodzi gdyż my to już starcy,  to Polska była by krajem mlekiem i miodem płynącą ale i przykładem i wzorem dla innych na Ziemi. Już dawno by to nastało gdyby nie komunizm i śmierć wielu ambitnych, prawych i oddanych ojczyźnie młodych chłopców i dziewczyn... bo oni by władzę w Polsce po wojnie przejęli. Gdyby nie parcie do władzy egoistow, głupcówów i zdrajców którzy umiejętnie nie dopuszczają od lat do władzy mlodego pokolenia które ma też pomysły, wiedzę, umiejętności i wartości które choć z trudem z braku przykładu... to jednak w nich zasiano, dziś wszystko wyglądało by inaczej. Niestety dziś wszyscy zrobią wszystko... że nie będzie niczego.... Jak robimy, tak mamy. Produkcja ruszy bo konsumpcja jest dziś powszechna, przedsiebiorcy chcą zarabiać i ubogacić się, transport, handel, pośrednictwo i inne gałęzie gospodarki wzajemnie się napedzają... a do tego potrzebni są ludzie. Więc jaki kryzys, jaki zastój... firmy plajtowały także przed pandemią a cwaniaki zakładali nowe nie spłacając wierzycieli... Potrzebni niewolnicy do pracy i na taką ofertę trzeba się przygotować oraz ms więcej umów śmieciowych na rynku pracy... Zaś czy kto na to godzi się czy nie, to już zupełnie inna historia. Obywatelu...!!! Nie jesteś sam....!!! To Ty tu rozdajesz karty...!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Heja...heja...i do przodu... #2909297 | 94.254.*.* 20 kwi 2020 17:04

  Kolejny artykuł straszak... który w korelacji z propozycją rządu o obniżeniu pracownikom płac, wydłużeniu godzin pracy i skróceniu odpoczynku dobowego do ośmiu godzin na dobę i co miało by trwać rok, jest niczym innym jak skutecznym propagandowym zastraszaniem i tak już niewolniczej masy obywateli wolnej RP wykorzystując sytuację obecną i która nie koniecznie będzie miała taki a nie inny scenariusz w przyszłości. W mojej skromnej ocenie rząd i pracodawcy np. ci zwanymi potentatami przemysłowymi co lubują się w lobbowaniu ustaw, szykują kolejną reformę odzierania pracowników z ich praw zawartych w coraz cieńszym kodeksie pracy co dzieje się nagminnie od lat i czego nie ukrywają inspektorzy B.H.P. podczas szkoleń z B.H.P. Polska już przerabiała wmawianie niewolnikom kryzysów aby niewolnicy pracowali na panów za przysłowiową miskę ryżu bojąc się utraty i tak z trudem zdobytej pracy. Dziś scenariusz podobny, tylko inna sceneria.... której wturuje oczarowana strachem ogłupiała publiczność. Pytanie dlaczego związki i SOLIDARNOŚĆ milczą udając że coś robią...???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dd #2904683 | 5.173.*.* 12 kwi 2020 02:16

  No. Tak jak dwie osoby w Ornecie pracuja na swoje wynagrodzenie i biura czyli 15 osób gdzie tu jest omorneta

  odpowiedz na ten komentarz

 4. kola #2903108 | 81.163.*.* 9 kwi 2020 13:06

  pozwalnjac darmozjadow bo nawet nie wiedza jle ludzi potracilo prace

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. Pracownik #2903031 | 94.254.*.* 9 kwi 2020 11:54

  Pracowałam w Urzędzie Pracy w Lidzbarku. Nie wiem skąd informację o takich zarobkach. W PUP zarabia się najniższa krajową lub lekko ponad to :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5