„Powód” w Galerii Art-Nova

2020-03-06 12:55:00 (ost. akt: 2020-03-06 12:55:58)
Uczucia, sentymenty, rodzina, wspomnienia to główne motywy, których będzie można doszukać się na płótnach prezentowanych przez uczestników Grupy Artystycznej „Prima”, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Ornecie podczas nadchodzącej wystawy, pn. „Powód” w Galerii Art-Nova w Ornecie.
Galeria sztuki przy ulicy Rycerskiej przede wszystkim promuje twórczość lokalną, a zbliżająca się wielkimi krokami wystawa to już kolejna z odsłon zespołu artystycznego prowadzonego od trzech lat przez instruktor – artystkę Iwonę Dombek – Rybczyńską.

Twórczość grupy cieszy się dużą popularnością, a „Prima” z roku na rok sukcesywnie się rozrasta, przyjmując go swego grona nowe osoby. Początkujący uczestnicy w doskonały sposób odnajdują się w konfrontacji ze sztuką, zdobywając i rozwijając swoje dotychczasowe umiejętności w różnych dziedzinach sztuki. Grupę aktualnie tworzą: Irena Gucajtis, Marzena Turkowska, Aneta Fabisiak, Agata Plewa, Manuela Orodzińska, Dorota Krasińska, Agnieszka Katarzyna Szyszko, Marta Bratkowska oraz Artur Lipiak.

Odwiedzający galerię będą mogli przyjrzeć się warsztatowi pracy, poczuć artystyczną wrażliwość twórców, a także pełniej poznać samych autorów oraz malarskie wytwory ich wyobraźni i pomysłowości. W Ornecie prace początkujących artystów będą się przeplatały z pracami twórców z większym dorobkiem. Każdy z uczestników jest inny, kształtuje i pracuje na swój własny, indywidualny styl, który będzie można poznać podczas wernisażu.

Powód to dość szeroki, niejednoznaczny i kontrowersyjny tytuł na nazwę wystawy. O jakim powodzie może być mowa? Jakie powody towarzyszyły twórcom podczas ich pracy? Jakie powody kryją się za poszczególnymi pracami? I w końcu, jakie zdarzenia mają kluczowe znaczenie dla ich tematyki?

Zapraszamy już 13 marca, o godz. 18.00 do Galerii Art-Nova przy ul. Rycerskiej na spotkanie z kreatywnością, intuicyjnym i spontanicznym malarstwem oraz z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami w sztuce.

Paulina Kirol


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5