Spotkanie z kobietą niezwykłą - Dorotą Warakomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim

2020-02-18 14:24:37 (ost. akt: 2020-02-21 10:13:20)
Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej "Ratusz" ul. Ratuszowa 5, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim, wstęp wolny.
Dorota Warakomska - dziennikarka, komentatorka, publicystka, doradczyni medialna, trenerka wystąpień publicznych, prowadzi coaching rozwojowy, wykładowczyni, mówczyni inspiracyjna.

Autorka książki : „Śmiało. Mów własnym głosem” – poradnika dla kobiet, pokazującego jak odnaleźć w sobie mocne strony budować poczucie własnej wartości, jak zadbać o swój wizerunek, jak skutecznie docierać do rozmówców i przekonywać do swojego zdania. Ukaże się w księgarniach 4 marca. Autorka książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” 2018, „Droga 66” 2012, o Kubie „Ostatnia wyspa komunizmu” 1998. Stała felietonistka „Wysokich Obcasów”. Autorka cyklu „Kurs Doroty Warakomskiej”o występach publicznych w magazynie „Wysokie Obcasy Praca”. W informacyjnym radio TOK FM prowadziła audycję „Poranek radia TOK FM”.

Związana z TVP w latach 1991-2006. Reporterka, prowadząca „Wiadomości” i „Panoramy”, wieloletnia korespondentka w USA, szefowa zespołów dziennikarskich, autorka wywiadów, reportaży i programów telewizyjnych.Za pracę dziennikarską odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Aktywistka społeczna. Działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, różnorodności i równouprawnienia. W latach 2013-2019 prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Do 2016 r. prezeska stowarzyszenia Polish Professional Women Network. Współzałożycielka stowarzyszenia dziennikarskiego „Towarzystwo Dziennikarskie” i członkini zarządu 2012-2014. Członkini Rady Fundacji Wysokich Obcasów oraz Fundacji Gessel dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Prowadząca m.in. Gali Wręczenia Nagród Totus, z okazji Dnia Papieskiego w latach 2001-2005, Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie 2011-2019, wielu debat i konferencji, szkoleń m.in. cyklu dla samorządowców w ramach Forum Rozwoju Demokracji Lokalnej, dla Parlamentu Europejskiego, serii „Czas na kobiety” i „Superwoman na rynku pracy” oraz Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe), podyplomowych studiów Psychologia Społeczna na SWPS, studium MLC Coaching Wielopoziomowy. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the USA. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN w Waszyngtonie.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5