Pewne zwycięstwo Wenglorza

2020-02-03 10:00:20(ost. akt: 2020-02-03 14:28:09)

Autor zdjęcia: Natalia Wiśniowska

Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 1 lutego z mierzył się na swoim boisku z SMS Panorama Działdowo w ramach rozgrywek III ligi. Gospodarze pewnie wygrali 3:1.
Mecz dla lidzbarczan rozpoczął się wyśmienicie. Już w pierwszym secie szybko osiągnęli przewagę, której nie oddali do końca. Drugi set wyglądał identycznie, czego efektem było zwycięstwo do 16. W trzecim secie podrażnieni goście postawili wysoko poprzeczkę i swoim zaangażowaniem i determinacją zwyciężyli do 18. Czwarty set to już pełna kontrola Wenglorza i gospodarze nie pozostawili złudzeń kto tego dnia był lepszy wygrywając 25:20. Było to zresztą zwycięstwo bezdyskusyjne i w pełni zasłużone.

Dzięki temu zwycięstwu Wenglorz awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński - SMS Panorama Działdowo 3:1 (25:15, 25:16, 18:25, 25:20)

Od dawna niepokonani w III lidze siatkarze KPS Gietrzwałd znaleźli pogromców. O sensacje postarali się zawodnicy Masurii Volley Giżycko, którzy w sobotę (1 lutego) wygrali i to na boisku rywala 3:1. To tylko zaostrzy rywalizację o złoto, które wielu już rezerwowało obrońcom tytułu.

Pozostałe wyniki:
Team Cresovia Górowo Iławeckie - MLKS Olimpia Kisielice 3:1 (27:29, 25:17, 25:20, 25:18)
KPS Gietrzwałd - Masuria Volley Giżycko 1:3 (16:25, 25:20, 18:25, 20:25)
KSD Energoutil Ełk - SMS Ostróda 1:3 (25:19, 26:28, 14:25, 22:25)