Zobacz co się buduje w naszym mieście

2020-01-16 11:19:12 (ost. akt: 2020-01-16 12:22:39)

Autor zdjęcia: Michał Misztal

Urząd Miasta opublikował listę realizowanych w ostatnim czasie inwestycji. Komunikacja miejska, infrastruktura uzdrowiskowa czy bulwar nad Łyną to tylko niektóre z nich. Ich wartość w ostatnich trzech latach wyniosła niemal 100 mln złotych, a większość tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.
Gmina Miejska skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na rozwój miasta. Na 30 realizowanych inwestycji o łącznej wartości ponad 90 mln złotych z kasy miejskiej wydano zaledwie 27 mln złotych, stanowiące niezbędny wkład własny. Czyli każda zainwestowana złotówka dała siedem złotych dofinansowania, co daje 4.200 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wśród inwestycji znajdują się te zakończone oraz aktualnie realizowane, jak budowa infrastruktury uzdrowiskowej, rewitalizacja dworca PKP, remont ulicy Dąbrowskiego, Dębowej czy stworzenie ekologicznej komunikacji miejskiej.

Pozyskane środki przyczyniły się także do poprawy atrakcyjności miasta dla potencjalnych inwestorów. Uzbrojenie terenu i budowa drogi w specjalnej strefie ekonomicznej już przyciągnęła duże firmy. Wkrótce stanie tu browar, fabryka ekologicznych kosmetyków czy fabryka materacy, czyli powstanie wiele nowych miejsc pracy. Miasto stanie się już niebawem także ważnym punktem na mapie uzdrowisk w Polsce.

– Wiele naszych inwestycji jest skierowanych na zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury miejskiej i modernizację naszych przestrzeni publicznych i infrastruktury drogowej. Rok 2020 będzie trudny, ale w dalszym ciągu będziemy starać się o dotacje zewnętrzne, aby dalej dbać o harmonijny rozwój naszego miasta – powiedział Burmistrz Jacek Wiśniowski.

oko

Lista inwestycji realizowanych w Lidzbarku WarmińskimCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gazetą Lidzbarską kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5