Pijani i bez uprawnień za kierownicą

2019-12-16 12:23:25 (ost. akt: 2019-12-17 07:23:33)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mieszkańcy powiatu, którzy pijani wsiedli za kierownicę pojazdu.
Dalszą podróż uniemożliwili mężczyznom policjanci. Obaj też nie posiadali uprawnień do kierowania. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W minioną sobotę, kilka minut przed godz. 21.00 na ul. Astronomów lidzbarski patrol interwencyjny zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla astry. W trakcie legitymowania kierującego okazało się, że 29-latek jest pijany. Mężczyzna kilka minut przed policyjna kontrolą wyszedł z domu, wsiadł do pojazdu i ruszył w kierunku centrum miasta. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu kierowcy w bazie danych, okazało się, że nie posiada on także uprawnień do kierowania.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Warmińskiej. W niedzielę (15.12.19) około godz. 20.00 lidzbarski patrol interwencyjny zauważył kierującego oplem vectra, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Po zatrzymaniu pojazdu i sprawdzeniu kierującego okazało się, że 18-latek ma blisko 0,40 promila alkoholu w organizmie. I tak jak w poprzednim przypadku, mieszkaniec gminy Kiwity nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci uniemożliwili obu mężczyznom dalszą podróż, a ich pojazdy przekazali osobom wskazanym przez kierujących.
Teraz obydwaj mieszkańcy powiatu muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.


KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5